gwałt w Warszawie

Do groźnego pożaru doszło w nocy z 31 stycznia na 1 lutego. Ogień pojawił się na poddaszu kamienicy. Na miejsce przybyła straż pożarna. Warto podkreślić, iż w tej chwili trwa akcja gaśnicza.

Pożar wybuchł w trzypiętrowym budynku w Zabrzu

Niebezpieczny pożar wybuchł na poddaszu trzypiętrowej kamienicy przy ulicy Dworcowej w Zabrzu. Jak już wspomnieliśmy, ogień pojawił się w budynku w nocy. Było to około godziny trzeciej nad ranem.

„Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 3:38. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej” – przekazał dziennikarzom oficer prasowy Straży Pożarnej w Zabrzu st. kpt. Wojciech Strugacz.

Przedstawiciel zabrzańskiej straży pożarnej podał, iż ogień zajął około 200 metrów kwadratowych dachu budynku mieszkalnego przy ul. Dworcowej. Z powodu pożaru służby musiały ewakuować mieszkańców kamienicy. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o 14 osób, w tym pięcioro dzieci. „Mieszkańcy schronili się w autobusie, który został specjalnie przygotowany w tym celu” – zaznaczył Strugacz.

Należy odnotować, iż w tej chwili nadal trwa akcja straży pożarnej, przy czym ma ona już charakter działań dogaszających. „Obecnie sytuacja jest opanowana. Trwa dogaszanie elementów konstrukcji dachu” – przyznał jeden ze strażaków. „Jest to trzypiętrowy budynek mieszkalny w zwartej zabudowie miejskiej. Z obecnych informacji wynika, że poddasze nie było zamieszkane. Nikt nie ucierpiał w pożarze” – dodał mundurowy.

Oczywiście jak w tego typu wypadkach bywa, policja zbada okoliczności wybuchu pożaru. Jak na razie nie wiadomo, z jakiego powodu na poddaszu kamienicy pojawił się ogień.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia. Dodajmy, iż fotografie opublikowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

źródło: Polsat News

Zobacz również: