nie żyje dziecko

Ogromna lawina zabiła dwóch polskich narciarzy. Do tragedii doszło w środę, 1 lutego. Dramatyczne wieści przekazali dziennikarze. W mediach pojawiły się nagrania z miejsca wypadku. Niewątpliwie potęga żywiołu poraża.

Lawina zeszła w Himalajach

Smutna informacja ukazała się w środowe popołudnie. „Dwóch polskich narciarzy zginęło w środę w lawinie w himalajskim ośrodku narciarskim w indyjskiej części Kaszmiru. Z lawiny uratowano 21 osób” – przekazała Agencja Reutera powołując się na miejscową policję.

Lawina pojawiła się akurat w momencie, gdy dwóch kaszmirskich przewodników i 21 obcokrajowców jeździło na nartach wysoko w górach. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o okolice turystycznego miasta Gulmarg w paśmie Pir Pandźal w zachodnich Himalajach.

Tak jak wspomnieliśmy, śmierć na miejscu ponieśli dwaj Polacy. Niestety ratownicy nie zdołali uratować zasypanych przez lawinę Polaków. „Ciała polskich narciarzy zostały zabrane do lokalnego szpitala w celu przeprowadzenia procedur medycznych i prawnych” – donieśli hinduscy dziennikarze.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, które ukazują jak potężna była lawina. Poniżej wideo, na którym widzimy jak zwały śniegu zbliżają się do ośrodka narciarskiego.

Poniżej kolejne wideo przedstawiające zejście lawiny. Opublikowali je dziennikarze jednego z lokalnych mediów.

Na miejsce tragedii przybył polityk Indyjskiego Kongresu Narodowego Deepak Chinchore. W rozmowie z mediami nie krył, iż lawina była naprawdę olbrzymia. „Widzieliśmy przed naszymi oczami taniec śmierci. Sześciometrowa ściana lodu runęła na narciarzy i ich pochłonęła. To była furia natury” – przyznał.

Komunikat w sprawie tragedii wydała też lokalna policja. „Operacja ratunkowa w związku z zejściem lawiny w Gulmarg. W akcji udział wzięła m.in. policja z Baramulla. Do tej pory udało się uratować 19 cudzoziemców. Ciała 2 obcokrajowców wydobyto spod śniegu i przewieziono do szpitala w celu przeprowadzenia procedur medyczno-prawnych” – napisali mundurowi na Twitterze.

źródło: Onet

Zobacz również: