Bałtyk

Dramatyczny wypadek na jednej z polskich dróg. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło zaledwie 3,5-letnie dziecko. Przedstawiamy kulisy tragedii.

Wypadek na DK 19 w województwie podlaskim

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 1 lutego, około godziny 18:00, na DK 19 w województwie podlaskim. Na trasie Bielsk Podlaski – Siemiatycze, a dokładnie w okolicach wsi Dziecinne w powiecie bielskim zderzyły się ze sobą trzy pojazdy. Mowa o dwóch samochodach osobowych i jednym dostawczym.

Aktualnie policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego tragicznego wypadku. Na podstawie zebranych jak dotąd materiałów mundurowi wysnuli pierwsze wnioski. „Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca lexusem z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z citroenem oraz chryslerem” – przekazała Elżbieta Zaborowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Niestety w wypadku zginęło 3,5-letnie dziecko. Natomiast dwie osoby odniosły obrażenia. „Strażacy informują, że w zdarzeniu brały udział 4 osoby, w tym około 3,5 letnie dziecko. – W wyniku zdarzenie śmierć poniosło dziecko podróżujące z matką” – poinformował Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy KW PSP w Białymstoku. „Niestety, w wyniku tego zdarzenia zginęło dziecko, a dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia” – stwierdziła z kolei Elżbieta Zaborowska.

Akcja ratunkowa nie należała do najprostszych. W związku z tym, że kierowca dostawczaka był zakleszczony w pojeździe, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby go wydostać.

Tradycyjnie z powodu wypadku pojawiły się utrudnienia w ruchu drogowym. Służby zorganizowały objazd dla samochodów ciężarowych: od strony Siemiatycz przez DW 690 Ciechanowiec i DK 63 na Zambrów. Od strony Bielska Podlaskiego przez DK 66 Kleszczele i DW 693 na Siemiatycze. Natomiast auta osobowe zostału skierowane na objazd drogami lokalnymi.

źródło: Super Express

Zobacz również: