nie żyje dziecko

Władimir Putin nie liczy się z nikim i niczym. Rosjanie kolejny raz zaatakowali niewinnych cywilów. W mediach pojawiły się wstrząsające zdjęcia, na których widać skutki bombardowania bloku mieszkalnego w Kramatorsku w Ukrainie.

Ukraina celem ataku rosyjskich rakiet

Media doniosły o ataku wojsk Władimira Putina na ukraińskich cywilów. Pocisk wystrzelony przez Rosjan trafił w blok mieszkalny w Karamatorsku w obwodzie Donieckim w Ukrainie. Zginęło dwóch niewinnych ludzi, a siedem osób zostało rannych. Niestety bilans ten może wzrosnąć.

W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Ukraińskie służby przeczesują gruzy w poszukiwaniu ewentualnych ofiar ataku rakietowego rosyjskiego wojska. Blok mieszkalny znajdujący się w Kramatorsku w Ukrainie jest niemal całkowicie zniszczony.

Głos w sprawie bestialskiego działania Rosjan zabrał prezydent Ukrainy. „Jedynym sposobem powstrzymania rosyjskiego terroryzmu jest jego pokonanie. Czołgami, myśliwcami, rakietami dalekiego zasięgu” – napisał w mediach społecznościowych Wołodymyr Zełenski.

„Ratownicy, służby porządku publicznego i służby komunalne przeszukują gruzy zniszczonego budynku. Jest możliwe, że pod gruzami są ludzie” – przekazał z kolei Pawło Kyryłenko, szef obwodowej administracji wojskowej.

W mediach społecznościowych pojawiły się wstrząsające materiały z miejsca ataku. Nie da się ukryć, że widok tego, do czego doprowadzili na Ukrainie Rosjanie, sprawia, że łzy same cisną się do oczu.

Rosja obiera za cel także budynki cywilne

Na koniec warto wspomnieć, iż to kolejna sytuacja podczas wojny w Ukrainie, gdy wojska Władimira Putina zaatakowały nie tylko żołnierzy, ale także niewinnych cywilów. Rosjanie wystrzeliwują swoje rakiety zarówno w kierunku infrastruktury krytycznej, jak i w bloki pełne ludzi.

Jedna z takich sytuacji miała miejsce w zeszłym miesiącu w Dnieprze, mieście położonym w środkowo-wschodniej części Ukrainy. Wówczas Rosja zniszczyła blok mieszkalny pociskiem Ch-22. Budynek został dosłownie przepołowiony. Zginęło co najmniej 40 osób, a 75 zostało rannych. 30 osób nadal uważa się za zaginione.

źródło: Super Express

Zobacz również: