morderstwo

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej miało dziś miejsce w jednym z polskich miast. Tramwaj zderzył się z autobusem. W wyniku wypadku jedna osoba odniosła obrażenia.

Wypadek pojazdów komunikacji miejskiej w Zgierzu

Do wypadku doszło w czwartek (2.02) około godziny 9:00 na skrzyżowaniu ulic Łąkowej i 1-go Maja w Zgierzu w województwie łódzkim. Tramwaj komunikacji miejskiej zderzył się z autobusem.

Na skutek wypadku ucierpiała jedna osoba. Chodzi o 29-latkę, która kierowała autobusem. Poszkodowana trafiła do szpitala pod opiekę lekarzy. Należy podkreślić, iż poza kobietą w pojeździe nie było nikogo więcej. Natomiast tramwajem podróżowało dziewięć osób. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń. Każdy z pasażerów samodzielnie opuścił tramwaj i miejsce zdarzenia.

Do wypadku przybyły cztery zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zgierzu – Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu. Oprócz tego na miejscu zdarzenia pracowały zespoły z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz patrole z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Nadzoru Ruchu & Pogotowia Technicznego w tym żurawia ratowniczego z MPK Łódź.

Z powodu wypadku całe skrzyżowanie zostało zablokowane. Funkcjonariusze policja wyjaśniają aktualnie dokładne okoliczności groźnej sytuacji z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej.

Warto zwrócić uwagę, iż informację na ten temat podał m.in. portal poświęcony służbom mundurowym powiatu zgierskiego ich działaniom. Dziennikarze powołali się na zdjęcia i informacje od mł. bryg. Michała Mirowskiego z KP PSP Zgierz.

„Wypadek (godz. 9:03) na skrzyżowaniu ulicy 1 maja z ulicą Łąkową w Zgierzu. Doszło do zderzenia autobusu miejskiego marki Mercedes linii 8 z tramwajem miejskim Konstal 805 Na linii 6. Autobusem podróżowała sama kierująca a w tramwajem kierowca wraz z dziewięcioma pasażerami. W wyniku zdarzenia poszkodowana została tylko 29-letnia kierująca autobusem, którą przetransportowano do szpitala. Pasażerowie tramwaju samodzielnie opuścili tramwaj i oddali się z miejsca zdarzenia. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. Obecnie skrzyżowanie jest całkowicie zablokowane. Przypominamy iż droga hamowania tramwaju poruszającego się około 50 km/h wynosi, ponad 50 metrów! Dotyczy to tylko suchej nawierzchni. Natomiast podczas, gdy torowisko jest mokre, droga hamowania wzrasta, aż do 80 metrów” – przeczytamy na profilu EZG Alarmowo.

EZG Alarmowo opublikowało również zdjęcia z miejsca wypadku. Na udostępnionych fotografiach widać znaczne zniszczenia autobusu. Głównie wgniecenia i wybite szyby w pojeździe. Z kolei w tramwaju tylko jedna z szyb jest wybita.

źródło: Polsat News

Zobacz również: