kobieta w ciąży
foto: YouTube

Przerażające wieści napłynęły z zachodniej części Polski. Nie żyje 21-letnia kobieta w ciąży. Przyszła matka niespodziewanie zasłabła na ulicy. Przedstawiamy kulisy tego przykrego zdarzenia.

Kobieta w ciąży miała mieć kłopoty z sercem

Tragedia miała miejsce w miejscowości Osiek nad Notecią w województwie wielkopolskim. Dziennikarze donieśli, iż młoda kobieta w ciąży niespodziewanie zasłabła na ulicy. 21-latka trafiła do przychodni. Niestety mimo udzielonej pomocy zmarła. Nie przeżyło także jej nienarodzone dziecko. Jak w tego typu sytuacjach bywa, sprawą zajęła się prokuratura.

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek, 2 lutego, rano. Kobieta będąca w 21. tygodniu ciąży nagle zasłabła na ulicy. Na pomoc 21-latce rzucili się przypadkowi świadkowie zdarzenia. Przyszła matka szybko trafiła do przychodni.

21-latka znalazła się pod opieką lekarzy. St. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile poinformował, iż stan kobiety w ciąży zaczął się pogarszać. W końcu doszło do zatrzymania czynności życiowych.

Medycy podjęli deczyję, aby na pomoc wezwać karetkę pogotowia oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zanim jednak przybyły na miejsce lekarze stwierdzili zgon kobiety w ciąży oraz jej nienarodzonego dziecka.

Warto podkreślić, że kierownictwo przychodni nie powiadomiło o całej sprawie policji. Mundurowi dowiedzieli się o zajściu dopiero kilka godzin później. Co gorsza źródłem ich informacji okazał się wpis w mediach społecznościowych. Co ciekawe, post sugerował, że śmierć kobiety w ciąży mogła być wynikiem zaniedbań personelu przychodni.

Zdaniem lokalnego portalu zmarła 21-latka miała problemy z sercem. Kobieta osierociła kilkuletniego synka.

W Olsztynie do szpitala przyjęto ciężarną po dopalaczach

W minionych dniach tragedii z udziałem kobiet w ciąży było więcej. Do szpitala w Olsztynie trafiła ciężarna, która zażyła dopalacze. Jej dziecko nie żyje.

W tej chwili sprawą zajmuje się prokuratura. Jak na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Dodajmy, że sekcja zwłok kobiety w ciąży zaplanowana jest na sobotę.

źródło: Onet

Zobacz również: