Jacek Kurski
foto: YouTube

Chociaż Jacek Kurski we wrześniu 2022 roku pożegnał się z fotelem prezesa TVP, jego osoba wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. Z pewnością będziecie zaskoczeni, gdy dowiecie się, ile 56-latek zarobił pracując w Telewizji Publicznej.

Jacek Kurski nie narzekał na zarobki w minionym roku

Przypomnijmy, iż Jacek Kurski od 2016 do 2022 roku zajmował stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Z pewnością 56-latek na długie lata zapadnie w pamięci widzów. Mężczyzna wsławił się chociażby wprowadzeniem do TVP na szeroką skalę disco polo i tureckich seriali. Bez dwóch zdań można rzec, że w trakcie swojej prezesury miał tylu samo zwolenników, co przeciwników.

We wrześniu ubiegłego roku przygoda Jacka Kurskiego z TVP dobiegła końca. Polityk został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Co ciekawe, 56-latek skomentował wówczas decyzję Rady Mediów Narodowych na swoim Twitterze.

„Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną, przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał Kurski wtedy.

Co ciekawe, teraz pojawiły się informacje dotyczące tego, ile Jacek Kurski zarobił w TVP. Niewątpliwie nie są to małe pieniądze. Dodajmy, że temat wynagrodzenia byłego prezesa zainteresował szczególnie posła Adama Szłapkę z Koalicji Obywatelskiej. To właśnie polityk opozycji wystąpił z wnioskiem o udostępnienie informacji o wysokości zarobków Kurskiego w 2022 roku.

Oczywiście w świetle obowiązujących przepisów władze Telewizji Publicznej musiały udzielić odpowiedzi na to zapytanie. Zastępca ds. korporacyjnych w Telewizji Polskiej, Robert Sołka, przekazał szczegółowe dane. Mogą one zaskoczyć wielu z widzów. Okazuje się bowiem, że „kwota brutto wynagrodzenia prezesa TVP S.A. Jacka Kurskiego w roku 2022 wyniosła 854 073,19 zł”.

Z pewnością to sporo pieniędzy. Aczkolwiek według wyliczeń Michała Żuławińskiego z portalu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, w nowej pracy w Banku Światowym Jacek Kurski otrzyma znacznie wyższe wynagrodzenie.

źródło: Pudelek

Zobacz również: