gwałt w Warszawie

Dramatyczne wieści napłynęły z południa Polski. Trudne chwile przeżyli pasażerowie jednego z pociągów. Konieczna okazała się ewakuacja.

Pociąg utknął na torach

Opady śniegu sparaliżowały południową Polskę. Do groźnej sytuacji doszło na Podhalu. „Z powodu uszkodzenia trakcji elektrycznej na wysokości Białego Dunajca zatrzymał się pociąg jadący z Zakopanego; około dziesięciu pasażerów zostało ewakuowanych” – przekazała Dorota Szalacha z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Warto zaznaczyć, że ewakuację pasażerów pociągu przeprowadzili strażacy. Mundurowi musieli usunąć śnieg z nasypu kolejowego. Następnie przy pomocy liny pomogli pasażerom opuścić maszynę.

Należy podkreślić, iż trakcję uszkodziło drzewo złamane pod naporem śniegu. Dodajmy, że na odcinku Zakopane – Nowy Targ na czas usunięcia awarii działała komunikacja zastępcza.

Trudna sytuacja na Podhalu

Bez dwóch zdań sytuacja na Podhalu jest bardzo trudna. Ciężkie warunki są na drogach. Z kolei władze Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowiły o zamknięciu całego obszaru Tatr dla ruchu turystycznego. Powodem jest zła pogoda oraz zagrożenie lawinowe.

Warto zwrócić uwagę, iż aktualnie w Tatrach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. TOPR ostrzega, że istnieje duże niebezpieczeństwo samoistnego schodzenia lawin. Ratownicy podkreślili, iż kolejne opady śniegu połączone z silnym wiatrem jeszcze bardziej pogorszyły sytuację lawinową.

Niestety eksperci nie mają złudzeń, iż jak na razie pogoda nie ulegnie poprawie. Czeka nas sobota z opadami śniegu. W związku z tym na wszystkich drogach na Podhalu oraz lokalnie także Sądecczyźnie sytuacja jest trudna.

Prawdopodobnie najgorsza sytuacja jest na odcinku drogi krajowej nr 47, czyli popularnej Zakopianki pomiędzy Nowym Targiem a Chabówką. Samochody ciężarowe mają spore kłopoty na podjazdach na śliskiej nawierzchni. Tiry zablokowały także przejazd drogą wojewódzką nr 969 w okolicy Przełęczy Snozka.

To nie wszytko. Część lokalnych dróg jest nieprzejezdnych. Rano zamknięta została droga przez Stare Bystre. Korek jest także na drodze przez Białkę Tatrzańską i Bukowinę.

źródło: Onet

Zobacz również: