Magda Gessler
foto: YouTube

Pośród bogatej oferty znanej restauratorki znajdziemy pączki. Magda Gessler zachwala swoje wyroby podkreślając, iż są wykonane z wysokiej jakości składników. Wysoka jakość przekłada się niestety na cenę. Jest ona naprawdę spora. Oto, ile kosztują słodkie pączusie z cukierni gwiazdy TVN.

Magda Gessler życzy sobie sporo za pączki

Niebawem Tłusty Czwartek. Amatorzy pączków już zacierają ręce. W końcu tego dnia smakują one najlepiej. Słodki przysmak znajdziemy zarówno w supermarketach, jak i u znanych restauratorów. O ile ceny wypieków z popularnych dyskontów nie należą do zbyt wysokich, zupełnie inaczej jest w przypadku cenionych znawców kuchni, pokroju Magdy Gessler.

Ceny wypieków u Magdy Gessler przynajmniej teoretycznie nie powinny nikogo dziwić. W końcu to znana restauratorka i gwiazda TVN. Poza tym, zdaniem wielu osób, są po prostu pyszne.

Przypomnijmy, że latem w cukierni Magdy Gessler „Słodki, słony”, jagodzianki kosztowały 23 zł. Nie inaczej jest teraz przed Tłustym Czwartkiem. Za pączka u gwiazdy TVN trzeba zapłacić kilkanaście procent więcej niż rok temu. Ile konkretnie?

Otóż ceny przyprawia o zawrót głowy. W warszawskiej cukierni „Słodki Słony” za jedną sztukę musimy zapłacić 18 złotych. Co prawda do wyboru są różne nadzienia np. różane, malinowe, śliwkowe i czekoladowe. Jednak mimo to, kwota wydaje się ogromna.

Co ciekawe, tańsze pączki są dostępne w drugim lokalu Magdy Gessler. Chodzi o restaurację „U Fukiera”. Tu za słodki przysmak z konfiturą różaną lub malinową zapłacimy 15 zł.

W tym miejscu warto odnotować, że średnia cena pączka w cukierniach to około 5 zł. Oczywiście dużo taniej jest w supermarketach. Tam za jedną sztukę w promocji zapłacimy tylko około 1 zł.

Warto wspomnieć, że już kiedyś Magda Gessler tlumaczyła wysokie ceny swoich produktów. „Żeby wyprodukować naprawdę dobrego pączka, trzeba wydać pieniądze. Nie robi się tego z powietrza, tylko trzeba wydać na 36 żółtek i prawie pół kilograma masła na kilogram mąki. To kosztuje! Kosztują ludzie, kosztuje miejsce” – wyjaśniła gwiazda.

źródło: Pomponik

Zobacz również: