Ryszard Kalisz
foto: YouTube

Wydaje się, że Ryszardowi Kaliszowi kamień spadł z serca. Chodzi o jego młodą żonę Dominikę. 36-letnia ukochana byłego działacza SLD miała poważne problemy, ale wiele wskazuje na to, że sprawa zakończy się pomyślnie dla rodziny znanego polityka. 

Ryszard Kalisz twierdzi, że jego żona jest niewinna

Dziennikarze popularnego dziennika donieśli, iż zapadł prawomocny wyrok w głośnej sprawie Dominiki K. – żony Ryszarda Kalisza. Według przedstawicieli mediów sąd II instancji złagodził wymiar kary dla znanej prawniczki, która prowadziła samochód pod wplywem alkoholu. W aucie znajdował się 3,5-letni syn kobiety.

Przypomnijmy, iż w 2019 roku żona Ryszarda Kalisza prowadziła samochód po pijanemu. W samochodzie znajdował się 3,5-letni syn adwokatki. Dodajmy, iż kobietę zatrzymano na stacji benzynowej, po tym jak odebrała dziecko z przedszkola. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi 36-latki.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza wydał w maju 2022 r. nieprawomocny wyrok skazujący żonę Ryszarda Kalisza na 1 rok i 8 miesięcy ograniczenia wolności. Jednak  zarówno obrońca, jak i prokurator złożyli apelację.

Prokurator chciał 2 lat ograniczenia wolności do małżonki Ryszarda Kalisza. Natomiast obrońca stał na stanowisku, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo. Zatem nie naraziła syna na niebezpieczeństwo.

Dziennikarze przekazali, iż 20 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wcześniejszą decyzję na korzyść oskarżonej. Kara dla Dominiki K. została obniżona z 20 do 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne (20 godz./mies.). Poza tym, obniżono też zakaz prowadzenia pojazdów do 4 lat, a także kwotę wpłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym z 15 do 10 tys. zł.

Z taką decyzją sądu nie zgadza się prokuratura. „Wymierzona już prawomocnie kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności popełnienia przypisanego ww. czynu zabronionego, jak również jego społecznej szkodliwości”  – oświadczyła Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Moja żona jest niewinna. Sądowi Okręgowemu zabrakło po prostu odwagi. Przez całą tę sprawę i medialną nagonkę moja żona wpadła w depresję” – podkreślił z kolei Ryszard Kalisz.

źródło: Super Express

Zobacz również: