prognoza pogody IMGW

Meteorolodzy przedstawili najnowsze prognozy pogody na najbliższe tygodnie. Trzeba przyznać, że możemy się nieźle zdziwić. Czeka nas bowiem gwałtowna zmiana aury. Oto szczegóły.

Pogoda w naszym kraju ulegnie znaczącej zmianie

Synoptycy nie mają wątpliwości. W Polsce niebawem nastąpi gwałtowna zmiana pogody. Znacznie ociepli się, w związku z czym śnieg zniknie z nizin i wyżyn. W niepamięć odejdzie siarczysty mróz. Słupki rtęci wskażą zaś ponad 10 stopni Celsjusza.

W tej chwili na obszarze naszego kraju mamy do czynienia z ochłodzeniem. To wszystko za sprawą mroźnego powietrza pochodzenia arktycznego. Jednak eksperci nie mają wątpliwości. Według nich nadchodzą gwałtowne zmiany w pogodzie. W kolejnych dniach możemy spodziewać się ocieplenia.

Warto zwrócić uwagę, iż gwałtowne ocieplenie wkroczy do Polski w pierwszych dniach drugiej dekady lutego. Co ciekawe, temperatura może wtedy wzrosnąć o nawet 20-30 stopni. W nocy ma zniknąć dwucyfrowy mróz, a w ciągu doby temperatura powinna być raczej na plusie. Do naszego kraju skieruje się ciepła masa powietrza z zachodu oraz z południowego zachodu.

Przedstawione przez specjalistów prognozy pokazały, iż już w okolicach 11-12 lutego na obszarze całej Polski temperatura będzie powyżej normy wieloletniej. Oczywiście gwałtowne ocieplenie sprawi redukcję pokrywy śnieżnej, która zalega w tej chwili w wielu miejscach w naszym kraju.

Zatem jak widać, szykuje się niespdoziewane ocieplenie pogody. Co ważne obejmie ono wszystkie obszary Polski. Cieszycie się z takiego obrotu spraw? A może wolelibyście, aby zimowa aura zagościła u nas na dłużej?

źródło: fanipogody.pl

Zobacz również: