szpital o stanie dziecka z Częstochowy

Przerażające wieści na temat wielkiej gwiazdy sportu ujrzały światło dzienne. Roman Kostomarow, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym walczy o życie. Niestety rokowania lekarzy nie są dobre.

Mistrz olimpijski miał amputowane mu stopy

Roman Kostomarow to mistrz olimpijski z 2006 r. z Turynu w parach tanecznych na lodzie. Rosjanin przeżywa w tej chwili trudne chwile. Były sportowiec z powodu zapalenia płuc trafił do szpitala. Początkowo lekarze uważali, że to nic groźnego.

„Lekarze twierdzą, że to nie jest koronawirus. Podczas swoich występów w spektaklu kaszlał, ale nie było temperatury, więc nie prosił o pomoc, w tym czasie nie było powodu do niepokoju” – powiedział 10 stycznia współpracownik mistrza olimpijskiego choreograf Maksim Stawiskij.

Niestety w ubiegłym tygodniu okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Tuż zaraz po opuszczeniu szpitala stan mistrza olimpijskiego pogorszył się. Roman Kostomarow ponownie trafił do lecznicy. Tam medycy zdecydowali o podłączeniu go do aparatu ECMO – tzw. płucoserca, którego praca polega na ciągłym pozaustrojowym natlenianiu krwi.

Warto zaznaczyć, że u mistrza olimpijskiego zdiagnozowano jednostronne zapalenie płuc i grypę. Dwa tygodnie po ponownym przyjęciu do szpitala Kostomarow został odłączony od aparatu ECMO. Niestety ciągle potrzebował respiratora. Na pewien czas 46-letni łyżwiarz zapadł w śpiączkę.

Niestety szybko okazało się, że to nie koniec kłopotów sportowca. Lekarze stwierdzili, iż 46-latkowi grozi gangrena. Trzeba było przeprowadzić amputację stóp. Warto dodać, że medycy odkładali operację w obawie, że Roman Kostomarow może jej nie przeżyć.

„Niestety, obie stopy trzeba było amputować. Teraz trwa walka o ręce. Ogólny stan pacjenta się poprawia, ale nadal przebywa na oddziale intensywnej terapii pod ścisłym nadzorem lekarzy” – podali dziennikarze.

Na koniec warto wspomnieć, iż Roman Kostomarow to nie tylko mistrz olimpijski z 2006 r. z Turynu. Łyżwiarz to dwukrotny mistrz świata (2004, 2005) i trzykrotny zwycięzca mistrzostw Europy (2004, 2005, 2006). Startował w parze z Tatjaną Nawką.

źródło: Fakt

Zobacz również: