Bałtyk

Wzruszające nagranie obiegło sieć. Pięcioletnia dziewczynka, która znajdowała się pod zawalonym na skutek trzęsienia ziemi budynku, została cudem ocalona przez ratowników. Wideo z miasta Kahramanmaras w Turcji sprawia, że łzy same cisną się do oczu.

Ratownicy wyciągnęli żywą dziewczynkę spod gruzów

Cały świat z przerażeniem patrzy na to, co dzieje się w Turcji. Po niezwykle silnym trzęsieniu ziemi trwa akcja poszukiwawcza. Ratownicy walczą z czasem, aby ocalić życie jak największej liczby osób, które znalazły się pod gruzami zawalonych budynków.

W sieci właśnie pojawiło się wzruszające nagranie, które daje nadzieję, że jeszcze wiele osób można uratować. Otóż po siedmiu godzinach od trzęsienia ziemi ratownicy wydobyli spod gruzów pięcioletnią dziewczynkę.

Moment, w którym mała Ayşe widzi po raz pierwszy swojego tatę, został nagrany przez obecnych na miejscu dziennikarzy. Na wideo widzimy jak dziecko zapewnia, że nic mu nie jest. „Czuję się dobrze tutaj”, „Wszystko w porządku, tato” – powiedział maluch. Poruszający jest szczególnie widok twarzy ojca trzymającego w ramionach uratowaną córeczkę.

Warto wspomnieć, iż Ayşe Kubra Güneş była uwięziona pod gruzami sześciopiętrowego budynku, w którym na co dzień mieszkała. Blok znajdował się w centrum dzielnicy Pazarcik w Kahramanmaras.

Oprócz dziewczynki pod zawalonym domem znajdowali się także jej rodzice i brat. Do reszty jej rodziny ratownicy dotarli dość szybko. Akcja wyciągania pięciolatki trwała natomiast aż siedem godzin.

Poniżej umieszczamy wspomniane wyżej wideo. Zostało ono udostępnione przez turecką agencję informacyjną İhlas News Agency (İhlas Haber Ajansı). Na nagraniu widzimy, jak pięciolatka cicho szlocha, gdy ratownicy próbują ja uwolnić spod gruzów.

Następnie możemy zobaczyć, jak ratownicy na noszach wynoszą dziewczynkę z ruin. Pięciolatka cały czas trzyma za rękę ojca. Następnie zostaje przetransportowana do szpitala.

Cud w syryjskim Azaz

Należy zauwazyć, że to nie jest pierwszy film, który pokazuje zakończone powodzeniem działania ratowników. Na Twitterze opublikowano nagranie, na którym widzimy moment wyciągnięcia z ruin 18-miesięcznej Raghad Ismail z syryjskiego Azaz. Maluszek cudem ocalał. Niestety w zgliszczach zginęła jej ciężarna matka i rodzeństwo. Z kolei ojciec dziecka został ciężko ranny.

Nie brakuje głosów, iż wideo z chwili, gdy ratownik wynosi półtoraroczną dziewczynkę z miejsca, w którym stał jej dom, to symbol bohaterskiej walki o życie każdego człowieka czekającego na pomoc pod gruzami.

źródło: Polsat News

Zobacz również: