Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Bardzo przykra informacja dotarła z Łodzi. Nie żyje aktor znany z popularnych seriali takich jak „Klan” i „Ojciec Mateusz”. Wojciech Walasik, bo o nim mowa, zmarł w wieku 60 lat.

Aktor przegrał walkę z nieuleczalną chorobą

„Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasik, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011” – przekazała Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi za pomocą mediów społecznościowych.

Przedstawiciele instytucji poinformowali także o tym, kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie aktora. „Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 lutego 2023 roku (środa) o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie. Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00” – przeczytamy w poście na Facebooku.

Wojciech Walasik współpracował z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Jednak szerszej widowni znany był głównie z udziału w popularnych serialach. Warto wspomnieć chociażby o „Klanie”, „Plebani” i „Ojcu Mateuszu”. Mężczyzna zagrał też w tak znanych filmach jak „Kroll”, „Porno”, „Niezwykła podróż Baltazara Kobera” czy „Pożegnanie jesieni”.

Aktor zmarł w poniedziałek, 6 lutego 2023 roku. Artysta odszedł w wieku 60 lat. Chociaż przyczyna śmierci nie została podana do informacji publicznej, to można przypuszczać, że chodzi o ciężką chorobę. Wiadomo, że Wojciech Walasik zmagał się z nieuleczalnym schorzeniem. Z tego powodu w ostatnich latach nie był aktywny zawodowo.

Kłopoty zdrowotne spowodowały problemy finansowe. Doszło nawet do tego, że w 2022 roku mężczyzna mógł stracić mieszkanie. Wówczas przyjaciele aktora zorganizowali zbiórkę na rzecz Wojciecha Walasika.

„… od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie” – zaapelowali wtedy bliscy artysty.

źródło: Super Express

Zobacz również: