Turcja

Polscy strażacy dzielnie niosą pomoc ofiarom poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji. W sieci pojawiło się wideo, które pokazuje jedną ze spektakularnych akcji naszych mundurowych. W mediach społecznościowych nagranie ma już blisko 4 miliony odsłon, a to z pewnością nie koniec.

Polacy ratują poszkodowanych w wyniku kataklizmu w Turcji

Począwszy od 6 lutego cały czas trwają akcje ratownicze w pobliżu miejscowości Gazintep w Turcji. Wiele osób, które są uwięzione pod gruzami zawalonych budynków, nadal czeka na pomoc. Niewątpliwie liczy się każda godzina.

Pomoc poszkodowanym niosą także strażacy z Polski. Chodzi o członków Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej HUSAR. Grupą tą dowodzi brygadier Grzegorz Borowiec z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Warto podkreślić, iż póki co naszym rodakom udało się uratować 9 osób.

Pierwszą osobę Polacy zdołali uratować tuż po przybyciu do Turcji. Było to w poniedziałek 7 Lutego. O godzinie 15:00 czasu polskiego nasi strażacy wydobyli spod gruzów żywego mężczyznę. Natomiast we wtorek 8 lutego strażacy uratowali kolejnych 5 osób.

Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zamieścił w mediach społecznościowych nagranie z miejsca dramatu. Na wideo widzimy akcję ratunkową w Turcji, którą przeprowadza wspomniana wyżej grupa HUSAR. W jej trakcie mundurowi uratowali spod gruzów starszego mężczyznę.

Warto wspomnieć, iż filmik póki co obejrzało aż 3,7 miliona osób. To prawdziwy rekord. Użytkownicy mediów społecznościowych nie kryją swojego podziwu dla bohaterskich strażaków z Polski niosących pomoc poszkodowanym na skutek kataklizmu, który nawiedził Turcję.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Co ciekawe napisali je nie tylko Polacy, ale i ludzie z Turcji, a nawet z całego świata. Wszyscy oni dziękują polskim strażakom za pomoc w ratowaniu ofiar trzęsienia ziemi.

Poniżej zamieszczamy wspomniane wideo, które opublikował Komendant Główny PSP. „Tak wyglada ciężka służba naszych bohaterów. Wielkie dzięki. Działamy dalej bez przerwy. Walka trwa” – podpisał nagranie Andrzej Bartkowiak.

źródło: Goniec

Zobacz również: