Turcja
foto: YouTube

Wzruszającą, a zarazem dramatyczną wiadomość przekazała żona prezydenta Turcji. Małżonka Recepa Tayyipa Erdoğana opublikowała za pośrednictwem mediów społecznościowych wyjątkowy wpis i serię zdjęć, które jak stwierdziła sama pierwsza dama „nieco ożywiły nadzieje”. 

Turcja zmaga się ze skutkami ogromnego trzęsienia ziemi

Turcy nadal zmagają się ze skutkami silnego kataklizmu, który nawiedził ich kraj w nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lutego). Tureckim służbom pomagają ekipy z innych państw. Ratownicy nie kryją, że trwa walka z czasem. Niewątpliwie informacja, którą przekazała pierwsza dama Turcji napawa nadzieją zarówno ratujących, jak i zwykłych obywateli.

Żona prezydenta Turcji opublikowała wzruszający post w mediach społecznościowych. Emine Erdoğan poinformowała na Twitterze, że uratowano szesnaścioro niemowląt, które straciły rodziców na skutek trzęsienia ziemi. Maleństwa są w dobrej kondycji. Pierwsza dama dodała, iż dzieci zostały przetransportowane samolotem prezydenckim do stolicy, a konkretnie do stołecznego szpitala Etlik. Warto podkreślić, iż zdaniem małżonki Recepa Erdoğana uratowanie niemowląt „nieco ożywiło nasze nadzieje”.

„Dobry stan zdrowia 16 ofiar trzęsienia ziemi, które na polecenie naszego Prezydenta samolotem prezydenckim przetransportowano z Kahramanmaraş do Ankary, nieco ożywił nasze nadzieje. Są w bezpiecznych rękach naszego państwa” – napisała pod zdjęciami pierwsza dama Turcji.

Na temat uratowanych maleństw wypowiedziała się także Derya Yanik, minister rodziny i spraw społecznych Turcji. „Odebraliśmy 16 pięknych dzieci w wieku 0-1 lat, które były bez opieki z Kahramanmaraş i przetransportowaliśmy je do Ankary. Ogólny stan zdrowia naszych dzieci jest bardzo dobry. Po pierwszych kontrolach zostaną objęte opieką w naszych placówkach opiekuńczych” – zaznaczyła polityk.

Szefowa resortu opublikowała na Twitterze fotografie, na których widzimy niemowlęta w samolocie prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Maluszkom na pokładzie maszyny towarzyszą opiekunki. Na jednym ze zdjęć dostrzeżemy także kilka karetek pogotowia znajdujących się na płycie lotniska. Pojazdy te zostały zadysponowane do akcji.

źródło: TVP Info

Zobacz również: