Wojciech Cejrowski
foto: YouTube

Ta wiadomość musiała ucieszyć Wojciecha Cejrowskiego. Okazało sie, że znany podróżnik ma ogromne powody do radości. Chodzi o jego życie zawodowe, a konkretnie biznes, który prowadzi. 

Wojciech Cejrowski zarobił sporo pieniędzy. Znamy kwotę

Z pewnością ta informacja może wiele osób zaskoczyć. Jeden z portali podał, iż w 2021 roku podróżnik zarobił imponujące pieniądze. Dziennikarze zwrócili uwagę, iż wpływ na spore dochody Wojciecha Cejrowskiego miał jego powrót na antenę TVP.

Dokładnie rzecz biorąc duże pieniądze dała Wojciechowi Cejrowskiemu emisja w Telewizji Publicznej nowych odcinków programu z jego udziałem. Powrót na antenę TVP popularnej serii przełożył się na skokowy wzrost wyników finansowych polskiej spółki celebryty. Media doniosły, że w 2021 roku jej przychody zwiększyły się aż o 78% tj. do 3 mln zł, a zysk netto wzrósł aż czterokrotnie.

Jednocześnie dziennikarze wspomnieli, iż polska firma Wojciecha Cejrowskiego działa w kilku obszarach. Przykładowo w internetowym „Sklepie Kolonialnym” podróżnika można zakupić jego książki, programy na DVD i koszulki, a także napoje i przekąski z Ameryki Łacińskiej.

„Spółka ze sprzedaży towarów osiągnęła w 2021 roku ok. 930 tys. zł wpływów, wobec 1,1 mln zł rok wcześniej. Od początku stycznia br. sklep nie działa, według komunikatu trwa reorganizacja. Wpływy z praw i licencji zwiększyły się z 285 do 300 tys. zł, a z usług dziennikarskich i podobnych – ze 135 do 240 tys. zł. Z kolei przychody jego firmy określone jako pozostałe skoczyły rok do roku ze 120 tys. do 1,5 mln zł” – wyjaśnił portal.

Co ciekawe, pomimo znakomitych wyników finansowych, miniony rok był dla przedsiębiorstwa Wojciecha Cejrowskiego trudny. „Ub.r. był trudniejszy dla firmy, ponieważ wojna w Ukrainie przełożyła się na spadek podstawowych przychodów, a w TVP nie wyemitowano nowych odcinków „Boso przez świat”. Nie udało się również zrealizować w tym roku nowej produkcji filmowej, jednak jest już na etapie końcowym” – napisała w sprawozdaniu spółka popularnego podróżnika.

źródło: Super Express

Zobacz również: