Donald Tusk abonament
foto: YouTube

Zwolennicy Donalda Tuska nie kryją zaniepokojenia. Lider Platformy Obywatelskiej zachorował. Jego partyjny kolega wyznał, że polityk czuł się ostatnio bardzo źle. 

Donald Tusk zmaga się z COVID-19

Były premier był ostatnimi czasy bardzo aktywny. Chętnie komentował w mediach społecznościowych działania rządu. Poza tym Donald Tusk przejechał tysiące kilometrów, aby spotkać się z mieszkańcami różnych miejscowości w naszym kraju.

Niestety, okazało się, że lidera opozycji czeka przymusowa przerwa od pracy. Otóż Donald Tusk zachorował na COVID-19. Co ciekawe, informację o niedyspozycji polityka przekazał w niecodziennych okolicznościach jego partyjny kolega – Jarosław Urbaniak.

Zaczęło się od dyskusji wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego i posła Koalicji Obywatelskiej Jarosława Urbaniaka na antenie TVP. Polityk Solidarnej Polski zarzucił byłemu premierowi, że ten unika odpowiedzi na trudne pytania.

„Platforma Obywatelska Donalda Tuska zawsze chowa się, gdy padają ważne pytania. Donald Tusk chowa się, gdy padają pytania o to jak Radosław Sikorski zarabiał za granicą. Polski polityk powinien służyć Rzeczpospolitej, a nie zajmować się biznesem czy usługami doradczymi. Donald Tusk tak samo chował się, kiedy były pytania o reklamówki z niemieckimi pieniędzmi. Tak samo chował się, kiedy były pytania o reklamówkę z Biedronki dla Platformy Obywatelskiej” – stwierdził Janusz Kowalski.

Niespodziewanie Jarosław Urbaniak odpowiedział, że Donald Tusk nie ukrywa się, tylko zmaga się z chorobą. Chodzi o zakażenie COVID-19. Informację tę potwierdził także inny ważny polityk PO. „Zachorował wtorek-środa i początkowo bardzo źle się czuł, ale jak jest teraz, nie wiadomo” – przyznał.

Jak na razie Donald Tusk nie skomentował swojego stanu zdrowia. Być może czuje się na tyle fatalnie, że nie jest w stanie tego póki co zrobić.

źródło: Super Express

Zobacz również: