zima

Wielu z nas tęskni już za wiosennym słońcem i temperaturami na plusie. Kiedy nadejdzie wiosna? Jak długo potrwa jeszcze zima? Przedstawiamy najnowszą prognozę pogody.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Z pewnością to nie jest dobra wiadomość dla tych, którzy tęsknią już za wiosną. Okazuje się, że słoneczne dni nie nadejdą zbyt szybko. Wprost przeciwnie zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Trzeba się przygotować na śnieg i mrozy.

Synoptycy nie mają wątpliwości. Musimy przygotować się na zmienną pogodę. Zima nie odpuści. Według meteorologów IMGW do co najmniej do 12 lutego w Polsce będziemy mieli do czynienia z zimową aurą.

„W niedzielę przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C na południowym wschodzie, około 3°C w centrum, do 7°C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich” – poinformowało IMGW.

Także w przyszłym tygodniu nie mamy co liczyć na wiosenną aurę. Natomiast na pewno czekają nas spore, pogodowe zmiany. Otóż nad Polskę nadciągnie rozległy wyż. Z tego powodu na moment zapomnimy o opadach śniegu i deszczu. Następnie czeka nas zaskoczenie. Pojawi się słońce. Aczkolwiek słaby wiatr i wilgoć na początku tygodnia mogą sprawić, iż powstaną niskie chmury i mgły. Słoneczko może nie być w stanie się przez nie przebić. Zatem nie ma co się spodziewać, że zima odejdzie.

Warto zaznaczyć, że niebawem wyraźnie wzrośnie temperatura powietrza. Popołudniami w całej Polsce termometry wskażą dodatnie wartości – od 3 do 8 st. C. W niektórych obszarach kraju słupki rtęci wskażą nawet około 10 st. C. Jak nie trudno się domyśleć, śnieg zacznie topnieć. Nocami, zwłaszcza na północnym wschodzie, wschodzie i południu, pojawią się niewielkie przymrozki.

Jednak zima nie odpuści. W trzeciej dekadzie lutego znowu nastąpi ochłodzenie. Temperatury spadną poniżej 0. Spadnie śnieg i śnieg z deszczem. Poza tym zacznie silnie wiać.

Niestety wiosna nie nadejdzie też w marcu. Zima najwyraźniej nie ma zamiaru odejść. Synoptycy prognozują, że w przyszłym miesiącu czeka nas kolejny chłód i śnieg.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1623674809291882497

źródło: Interia

Zobacz również: