straż pożarna akcja ratunkowa
foto: YouTube

Do dramatycznego pożaru doszło w niedzielę rano w budynku wielorodzinnym w Częstochowie. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Oto szczegóły tragedii.

Pożar wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze

Z pewnością częstochowska straż pożarna nie zaliczy obecnego weekendu do spokojnych. W niedzielę 12 lutego nad ranem wybuchł pożar w bloku mieszkalnym przy ul. Ogińskiego w Częstochowie.

Było tuż przed godziną 5:00 rano, gdy oficer dyżurny częstochowskiej straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze bloku mieszkalnego. Ogień pojawił się w mieszkaniu na trzecim piętrze budynku wielorodzinnego. Z tego powodu liczyła się każda sekunda.

Gdy mundurowi przyjechali na ul. Ogińskiego okazało się, że płomienie objęły przedpokój jednego z lokali w czteropiętrowym bloku. Dodajmy, że na miejsce pożaru skierowano łącznie cztery zastępy strażaków.

Straż pożarna podjęła decyzję o ewakuacji dziewięciu mieszkańców feralnego bloku. Ludzie ci znaleźli schronienie w bezpiecznym miejscu. Wydawało się, że nikt nie ucierpi w pożarze. Niestety, po ugaszeniu ognia, w mieszkaniu na trzecim piętrze, odnaleziono ciało mężczyzny. Lekarz potwierdził, że człowiek ten nie żyje.

Aktualnie policja ustala przyczyny pożaru. Funkcjonariusze policji wykonują niezbędne czynności pod nadzorem prokuratury. Konieczna okazała się także pomoc biegłego z zakresu pożarnictwa. Warto dodać, że cały czas trwają działania mające na celu ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny.

Dziennikarze donieśli, iż w wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie przedpokoju mieszkania. Z kolei pozostałe pomieszczenia zostały okopcone. Mieszkańcy sąsiednich lokali po jakimś czasie mogły do nich wrócić.

źródło: Goniec

Zobacz również: