Rossmann
foto: YouTube

Najpopularniejsza sieć drogerii w naszym kraju ostrzega przed groźnym dla życia i zdrowia produktem. Mało tego, Rossmann zaczął go błyskawicznie usuwać z półek. Oto szczegóły ostrzeżenia.

Rossmann ostrzega przed lubianym produktem spożywczym

Znana sieć drogerii ogłosiła, że jedna z partii popularnego produktu spożywczego może być groźna dla zdrowia i życia części klientów. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o chipsy firmy enerBIO. Przekąska nosi nazwę Kartoffeln-Pilz-Taler, a numer wadliwej partii to 220141301.

W związku z powyższym, Rossmann wycofuje ze swoich sklepów niebezpieczny produkt. Ponieważ część osób mogła zdążyć nabyć feralne chipsy, sieciówka ostrzega przed ich spożyciem. Dlaczego? Co takiego jest we wskazanych przez drogerię paczkach przekąskach?

Okazuje się, że powodem usuwania chipsów ze sklepów Rossmanna jest błąd producenta. Otóż do partii numer 220141301 przypadkowo dodano soję. Spożycie tak zmodyfikowanego produktu może spowodować spore problemy zdrowotne. Z tej przyczyny sieć musiała działać błyskawicznie.

W tym miejscu warto podkreślić, że sama soja jest oczywiście zdrowym i popularnym produktem gastronomicznym. Wiele osób spożywa ją regularnie. Jednak jest grupa ludzi, która jest na nią uczulona. Po zjedzeniu tej rośliny mogą dostać nieprzyjemnej, niebezpiecznej reakcji alergicznej, która może skutkować wymiotami, biegunką oraz opuchnięciem warg i języka.

Właśnie z tego powodu Rossmann był zmuszony wycofać produkt. Nie można bowiem dopuścić, aby osoby uczulone nieświadomie spożyły groźną dla swojego zdrowia i życia soję.

Niewątpliwie Rossman obawia się także ewentualnych pozwów, które mogliby firmie wytoczyć poszkodowani konsumenci.

Jak już wspomnieliśmy, feralna partia chipsów zdążyła już trafić do obrotu, zanim zorientowano się, że jej skład nie zgadza się z opisem produktu. Dlatego Rossmann zamierza oddać klientom pieniądze wydane na wadliwą przekąskę. Jednak aby tak się stało, należy udać się z dowodem zakupu tej konkretnej partii do jednej z drogerii.

źródło: Lelum

Zobacz również: