nie żyje dziecko

Niepokojące wieści napłynęły z południowo-wschodniej Europy. Kolejne państwo nawiedziło trzęsienie ziemi. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o Rumunię. Oto informacje na temat kataklizmu i szkód, jakie wyrządził.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 w Rumunii

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się po potężnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję, a już pojawiły się kolejne smutne informacje. Tym razem jeden z krajów w Europie, musi mierzyć się z kataklizmem. Mowa o Rumunii.

„We wtorek Rumunię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7” – przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. „Trzęsienie miało miejsce ok. godz. 15.16 lokalnego czasu na głębokości 40 km, a epicentrum znajdowało się 56 km na północny wschód od Drobeta-Turnu Severin w Rumunii” – dodało EMSC.

Warto odnotować, że rumuńskie służby państwowe przyjęły liczne zgłoszenia od obywateli przestraszonych trzęsieniem ziemi. Należy wspomnieć, iż wstrząsy odczuwalne były zarówno w sąsiednich krajach: Serbii, Bułgarii i na Węgrzech, jak i w odleglejszych państwach, takich jak Słowacja, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo.

Jak na razie nie podano, czy ktokolwiek ucierpiał na skutek wstrząsów.

Co ciekawe, trzęsienie ziemi było odczuwalne nawet w stolicy Bułgarii, Sofii. W mieście tym nawet niskie budynki doświadczyły wibracji.

Poprzednie trzęsienie ziemi o podobnej sile wystąpiło w Rumunii 3 listopada 2022 r. Miało to miejsce w okręgu Vrancea na wschodzie kraju.

źródło: Onet

Zobacz również: