Bałtyk

Niewątpliwie bardzo groźny wypadek miał miejsce w środę 15 lutego na jednym z polskich przejazdów kolejowych. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym. Trwa akcja ratunkowa.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Tychowie

Do niebezpiecznego wypadku doszło w środę 15 lutego po godzinie 11:30. Otóż na przejeździe kolejowym w Tychowie w województwie zachodniopomorskim samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem osobowym relacji Ustka – Bielsko-Biała.

Na temat wypadku wypowiedział się przedstawiciel służb. Rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie przekazał, że poszkodowani w zdarzeniu potrzebowali pomocy, aby wydostać się z pojazdów. Mł. bryg. Tomasz Kubiak wyjaśnił, iż strażacy uwolnili zakleszczonego maszynistę pociągu i kierowcę samochodu ciężarowego, a następnie przekazali ich zespołom ratownictwa medycznego.

„Wszystkie osoby są przytomne. Kierowca ciężarówki zostanie przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, a maszynista zostanie przetransportowany karetką. Jedna z pasażerek uskarża się na ból” – poinformowała sierż. sztab. Joanna Krajnik, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Białogardzie. „Do zdarzenia doszło na bocznym przejeździe kolejowym. Jest on oznakowany, nie miał rogatek, ale był on oznaczony prawidłowo” – dodała mundurowa.

W związku ze zdarzeniem w Tychowi służby, które pracują przy usuwaniu skutków wypadku, przekazały ważną informację dla podróżnych. Otóż linia kolejowa, na której doszło do zdarzenia, będzie zablokowana przez wiele godzin.

Warto wspomnieć, iż w związku z wypadkiem pojawiła się konieczność zabezpieczenia transportu dla blisko 90 podróżujących feralnym pociągiem. Rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak wyjaśnił, że służby ewakuowały pasażerów do podstawionych autobusów.

źródło: Onet

Zobacz również: