dramat na dworcu w Warszawie
foto: YouTube

Groźne zdarzenie miało miejsce dzisiejszego dnia tj. w tłusty czwartek. 40-letnia pracownica jednej z piekarni uległa nieprzyjemnemu wypadkowi w czasie smażenia pączków. Z powodu odniesionych obrażeń kobieta trafiła do szpitala.

Poszkodowana smażyła pączki

Niebezpieczny wypadek wydarzył się w piekarni w Turku w województwie wielkopolskim. O sprawie poinformowali miejscowi strażacy. „Zgłoszenie dostaliśmy o godz. 9:26. Kobieta w wieku ok. 40 lat poparzyła się tłuszczem podczas smażenia pączków” – podał w rozmowie z dziennikarzami st. kpt. Krzysztof Gruszczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Na miejsce zdarzenia rozdysponowano trzy zastępy strażaków. Poza mundurowymi do feralnej piekarni przybyło pogotowie ratunkowe. Oczywiście poszkodowanej przy smażeniu pączków kobiecie udzielono pierwszej pomocy.

Warto podkreślić, iż konieczne okazało się wezwanie na pomoc śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter zabrał ranną pracownicę do jednego z poznańskich szpitali.

Straż pożarna przekazała, że pracownica piekarni doznała rozległych poparzeń brzucha oraz nóg. „Naszym zadaniem było zabezpieczenia miejsca lądowania oraz startu wezwanego na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – przyznał st. Kpt. Krzysztof Gruszczyński.

W tej chwili nie jest jasne dokładnie, w jaki sposób doszło do wypadku. Wiemy jedynie, że poszkodowana kobieta przygotowywała pączki na tłusty czwartek.

W tej chwili ranna kobieta znajduje się w szpitalu w Poznaniu. Dziennikarze donieśli, iż jej stan jest aktualnie stabilny.

źródło: Polsat News

Zobacz również: