nie żyje dziecko

Skandaliczne i jednocześnie niebezpieczne zachowanie kierowcy autobusu miejskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wypływem narkotyków. Następnie wyłamał rogatki i wjechał pojazdem na przejazd kolejowy. Wszystko nagrała kamera umieszczona przy torach.  

Autobus wjechał na tory kolejowe w Zabrzu

Do groźnego i nietypowego zdarzenia doszło w środę, 15 lutego na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zabrzu na ul. Ziemskiej. 59-letni kierowca autobusu nie zatrzymał się przed strzeżonym przejazdem. Z impetem wjechał na tory, wcześniej roztrzaskując w drobny mak zamykające się rogatki. Kierujący pojazdem zupełnie zignorował sygnalizację świetlną.

Jak się okazało, 59-latek znajdował się pod wpływem narkotyków. To dlatego z pełną prędkością wjechał autobusem miejskim na przejazd kolejowy, gdy zamykały się rogatki. Mężczyzna nie próbował nawet hamować. Jechał tak szybko, że za pojazdem unosiła się chmura kurzu.

Niebezpieczny incydent z udziałem autobusu miejskiego nagrała kamera zamontowana przy przejeździe kolejowym. Dróżnik powiadomił o zaistniałej sytuacji policję. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali 59-letniego kierowcę.

Najpierw policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Zabrza. Następnie użyli narkotestera. Wyniki tego drugiego badania zszokowały stróżów prawa. Okazało się, że 59-letni mężczyzna może być pod wpływem marihuany. Dodajmy, że od kierowcy pobrano próbki krwi do dalszych badań.

W tej chwili policja z Zabrza poszukuje pasażerów, którzy w chwili zdarzenia podróżowali feralnym autobusem. Osoby te proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Zabrzu pod numerem telefonu 47 8543 610.

Poniżej zamieszczamy wspomniane nagranie z kamery, która zlokalizowana jest przy zabrzańskim przejeździe kolejowym. Na wideo widać pędzący autobus, który taranuje rogatki.

źródło: Super Express

Zobacz również: