nie żyje żeglarz

Bardzo smutna wiadomość właśnie pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje zaledwie 47-letni ambasador Czech w Polsce, Jakub Durr. Dyplomata miał umrzeć nagle.

Ambasador Jakub Durr był czołowym czeskim dyplomatą

Przykrą informację na temat śmierci ambasadora podał dziś po południu czeski resort spraw zagranicznych. „Z ogromnym smutkiem i bólem informujemy, że 16 lutego 2023 roku odszedł od nas na zawsze Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Czeskiej w Warszawie Pan Jakub Dürr. Odszedł znakomity dyplomata, wielki znawca i przyjaciel Polski, a przede wszystkim wspaniały człowiek…” – napisano na oficjalnym koncie Ambasady Republiki Czeskiej na Facebooku.

Śmierć ambasadora skomentował szef dyplomacji Czech. „Odszedł jeden z najzdolniejszych czeskich dyplomatów, Jakub Durr. Bardzo mi przykro, moje myśli są z jego rodziną i bliskimi” – przyznał Jan Lipavsky.

Także czeski europoseł Tomáš Zdechovský nie krył smutku z powodu zgonu ambasadora. „Jestem w szoku. Szczere kondolencje dla rodziny i pogrążonych w żałobie. Jakub był czołowym dyplomatą i jeszcze lepszym człowiekiem!” – zaznaczył.

Należy podkreślić, iż Jakub Durr miał zaledwie 47 lat. Prawdopodobnie ambasador zmarł nagle. Nie wiadomo, co dokładnie spowodowało śmierć dyplomaty.

Przy okazji warto odnotować, iż ambasador urodził się w 1976 roku. „W latach 2018-2020 był stałym przedstawicielem Czech przy Unii Europejskiej, od 2011 do 2016 roku był zastępcą stałego przedstawiciela Czech, wcześniej w latach 2008-2009 obejmował stanowisko wiceministra szkolnictwa, młodzieży i wychowania fizycznego, a w latach 2016-2018 wiceministra spraw zagranicznych” – przypomnieli dziennikarze jednego z portali informacyjnych.

źródło: Onet

Zobacz również: