europoseł PiS
foto: YouTube

Bardzo przykre wiadomości na temat swojego zdrowia przekazał jeden z europosłów PiS. Niestety polityk ciężko zachorował. Okazuje się, że Witold Waszczykowski, bo o nim mowa, mierzy się z poważnymi dolegliwościami.

Europoseł PiS przyznał, że jest poważnie chory

Witold Waszczykowski udzielił właśnie poruszającego wywiadu. 66-latek przyznał, że na co dzień zmaga się z ciężką chorobą. „Mam stwardnienie zanikowe boczne” – zdradził polityk PiS.

Były szef polskiej dyplomacji opowiedział o swoim stanie zdrowia. Europoseł wspomniał, iż zanim dowiedział się, co mu tak naprawdę dolega, z jego ciałem działy się niepokojące rzeczy. Co ciekawe, na początku lekarze sądzili, że polityk PiS zmaga się z polineuropatią. Jednak kolejne badania pomogły medykom postawić zupełnie inną diagnozę.

Okazało się, że Witold Waszczykowski choruje na poważne schorzenie. „Mam stwardnienie zanikowe boczne” – wyznał dziennikarzowi. W tym miejscu warto wspomnieć, iż polityk PiS zmaga się z bardzo podstępnym wrogiem. Głównymi objawami choroby są: zanik mięśni kończyn, problemy z wysławianiem się oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej.

To właśnie z tymi poważnymi dolegliwościami na co dzień mierzy się były minister spraw zagranicznych. Warto jednak podkreślić, iż pomimo cierpienia, 66-latek nie zamierza się poddawać.

Polityk PiS cały czas jest aktywny zawodowo. Mężczyzna regularnie lata do Brukseli, gdzie bierze udział w posiedzeniach Parlamentu Europejskiego. Oprócz tego, uczestniczy w pracach komisji, których jest członkiem.

„Poruszam się na skuterze elektrycznym. Choroba atakuje mi kończyny, mam też pewne problemy z możliwością wypowiadania się. Staram się jednak funkcjonować. Mam asystę medyczną, mam skuter, który pozwala mi się poruszać. Mówię, piszę, głowa jeszcze pracuje. To jest jednak nieuleczalna choroba, proszę pytać Pana Boga co dalej, ale lepiej niestety już nie będzie…” – wyjaśnił europoseł PiS.

Poniżej zamieszczamy jeden z wpisów Witolda Waszczykowskiego. Świadczy on o tym, że 66-latek nie poddaje się chorobie i stara się żyć aktywnie.

źródło: o2.pl

Zobacz również: