gwałt w Warszawie

W jednej z polskich wiosek przeprowadzono właśnie ewakuację. Mieszkańcy miejscowości musieli opuścić swoje domy, gdyż zagrażało im niebezpieczeństwo. Na miejscu pojawiły się służby. 

Ewakuacja wsi Kliniska Wielkie w województwie zachodniopomorskim

Dzisiaj tj. w piątek (17.02) rano rozpoczęto ewakuację mieszkańców małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. „Mieszkańcy Klinisk Wielkich mają opuścić swoją miejscowość do godz. 9” – poinformowały władze gminy Goleniów, na terenie której leży zagrożona wieś.

Co jest przyczyną niespodziewanej ewakuacji wsi? Otóż w pobliżu rampy kolejowej odkryto niebezpieczny niewybuch. Należy dodać, iż jego siła rażenia wynosi nawet 1000 metrów. W związku z groźnym znaleziskiem zamknięto także pobliską drogę ekspresową.

Z powodu odnalezienia niewybuchu odpowiednie służby przeprowadzą akcję saperską. Wykwalifikowane osoby usuną niebezpieczne znalezisko. Jak już wspomnieliśmy, w czasie trwania akcji kierowcy nie przejadą przebiegającą w pobliżu drogą ekspresową S3. Poza tym, nieprzejezdne mają być również wszystkie drogi w Kliniskach.

Warto odnotować, że informację dotyczącą utrudnień potwierdził szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przedstawiciel GDDKiA przyznał, że w związku z usuwaniem niewybuchu, w piątek około godz. 9-10 „może być wstrzymany ruch na drodze S3 w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie na południe od Goleniowa”.

Należy wspomnieć, iż to nie jedyne kroki podjęte przez służby. Zdecydowano o wstrzymaniu od godziny 9:40 ruchu pociągów na linii między Goleniowem a Szczecinem Dąbiem. „Jeden pociąg jadący z Koszalina do Szczecina Głównego około godz. 10 ma się zatrzymać w Goleniowie i tam czekać do zakończenia tej akcji” – podał Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Według dziennikarskich doniesień akcja saperów może potrwać do godziny 13:00.

Oficjalna informacja lokalnych władz

Poniżej prezentujemy wpis, jaki ukazał się na oficjalnym profilu Gminy Goleniów na Facebooku. „PILNE!! MIESZKAŃCY KLINISK! Rozpoczęła się ewakuacja! Znaleziono niewybuch w okolicach rampy kolejowej w miejscowości Kliniska Wielkie. Konieczna jest ewakuacja mieszkańców na czas akcji saperskiej. Dzisiaj (piątek) 17 lutego 2023 r. mieszkańcy Klinisk muszą opuścić miejscowość do godziny 9.00 Obszar rażenia wynosi 1000 m od miejsca, w którym leży niewybuch. Obecnie funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej pukają do wszystkich domów i mieszkań, które leżą w obszarze rażenia. Mieszkańcy, do których nie zapuka do funkcjonariusz, mogą zostać w domu” – przeczytamy w mediach społecznościowych.

„Funkcjonariusze odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Zalecana jest samoewakuacja.
Osoby, które nie mają środka transportu są ewakuowane autobusami podstawionymi przez Gminę Goleniów (zalecamy wziąć ze sobą prowiant). Miejsce zbiórki: Szkoła Podstawowa w Kliniskach od godz. 7.30 Osoby niepełnosprawne i leżące są transportowane specjalistycznymi busami lub karetkami. Telefon, na który należy zgłaszać konieczność przewiezienia osób chorych i niepełnosprawnych lub w razie pytań 91 46 98 203 | telefon czynny w piątek, od godz. 7.30 Na czas usunięcia zagrożenia przez saperów zamknięte będą wszystkie drogi w Kliniskach oraz droga S3 Prosimy śledzić naszą stronę oraz profil Gmina Goleniów na facebooku będziemy na bieżąco aktualizować informacje” – dodano.

źródło: Onet

Zobacz również: