dramat na dworcu w Warszawie
foto: YouTube

Przykre wieści nadeszły z jednego z polskich miast. W Częstochowie, bo o niej mowa, wydarzył się tragiczny wypadek. 89-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona przez samochód. Ustalenia funkcjonariuszy policji są niezwykle smutne.

Policja nie ma wątpliwości co do przyczyny tragedii

Jak już wspomnieliśmy, do tragicznego potrącenia doszło w Częstochowie. W miniony poniedziałek 20 lutego około godziny 19:00 na ulicy Dąbrowskiego w okolicach Placu Biegańskiego zginęła 89-letnia seniorka. W kobietę uderzył samochód. Niestety, pomimo szybkiej pomocy udzielonej ofierze przez ratowników medycznych, poszkodowana zmarła.

Przedstawiciele policji przekazali, iż do potrącenia seniorki doszło w chwili, gdy ta przechodziła na drugą stronę jezdni. Mundurowi z Częstochowi nie kryją, że przyczyną zdarzenia było nieodpowiedzialne zachowanie kobiety. Otóż ofiara przechodziła w zabronionym miejscu, pomiędzy przejściami dla pieszych. Warto dodać, iż kierowca pojazdu, który uderzył w 89-latkę, był trzeźwy.

„Kobieta nie przechodziła przez przejście dla pieszych, ale pomiędzy nimi. W tym czasie potrącił ją kierujący skodą mężczyzna w wieku 34 lat. Na miejscu zdarzenia podjęto próby ratowania życia poszkodowanej, w tym resuscytację. Niestety, w wyniku poważnych obrażeń, doznanych wskutek potrącenia, kobieta zmarła” – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej policji.

W tej chwili częstochowscy stróże prawa pracują nad ustaleniem okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Oczywiście działania policji są prowadzone pod nadzorem prokuratury. Dodajmy, iż śledczy przeprowadzili już rozmowy ze świadkami oraz zabezpieczyli materiał dowodowy.

„Na ten moment nie znamy szczegółów, dotyczących przyczyn wypadku. Oczywiście będzie prowadzone postępowanie w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ustalenie, co doprowadziło do wypadku” – podkreśliła Sabina Chyra-Giereś.

źródło: Goniec

Zobacz również: