nie żyje dziecko

Przerażające zabójstwo zaledwie 5-letniej dziewczynki wstrząsnęło opinią publiczną. Dziecko odnaleziono w parku z ranami kłutymi od noża. Kulisy zbroni porażają.

Zabójstwo kilkuletniego dziecka w Berlinie

We wtorek 21 lutego w parku w dzielnicy Pankow w Berlinie odnaleziono małą dziewczynkę pochodzenia niemiecko-polsko-tureckiego. Wkrótce wyszło na jaw, że dziecko to ofiara zabójstwa.

5-latka leżała w pobliżu wybiegu dla kóz na terenie niewielkiego zoo, które jest bardzo popularne wśród berlińskich rodzin. Na ciele malucha widoczne były rany od noża.

W momencie odnalezienia dziewczynka jeszcze żyła. Niestety pomimo przewiezienia do szpitala i opieki lekarzy, 5-latka zmarła. Kulisy zabójstwa porażają.

Otóż podejrzanym o dokonanie potwornego zabójstwa jest 19-latek, który opiekował się ofiarą i trójką jej rodzeństwa. Nastolatek to obywatel Niemc tureckiego pochodzenia, który od czasu do czasu zajmował się dziećmi jako niania.

Warto dodać, że policja poszukiwała zabitej dziewczynki o polskich korzeniach przez kilka godzin. Ustalono, że wczesnym popołudniem wraz z trójką młodszego rodzeństwa bawiła się na pobliskim placu zbaw.

Niemieccy dziennikarze donieśli, iż w pewnym momencie 5-latce zachciało się siku. 19-latek poprosił dorosłych, którzy byli na placu z innymi dziećmi, by rzucili okiem na jego podopiecznych, a sam poszedł z dziewczynką do toalety. Opiekun wrócił jednak już sam.

To wtedy rozpoczęto poszukiwania malucha. Warto odnotować, że w akcji poszukiwawczej uczestniczyło prawie stu funkcjonariuszy policji i służb ratowniczych.

Niestety wkrótce okazało się, że dziecko padło ofiarą brutalnego zabójstwa. Około godz. 17:40 jeden z przechodniów zauważył dziewczynkę w krzakach nieopodal wybiegu dla kóz na terenie niewielkiego zoo.

5-latka była ciężko ranna. Na miejsce wezwano śmigłowiec, który zabrał dziecko do pobliskiego szpitala. Niestety nie udało się ocalić życia malucha.

„Zakładamy zabójstwo. Podejrzany 19-latek został już zatrzymany w związku z tą sprawą. Jeśli podejrzenie się potwierdzi, powinien dziś stanąć przed sądem” – podał mediom rzecznik berlińskiej policji.

W tej chwili nie wiadomo, co było powodem zabójstwa dziewczynki. Dziennikarze poinformowali, powołując się na policyjne źródła, że raczej wyklucza się przestępstwo na tle seksualnym.

Aktualnie policja wyjaśnie dokładne okoliczności zabójstwa dziecka. Funkcjonariusze zbadają m.in. to, czy dziewczynka oddaliła się sama, czy zostało uprowadzona.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tagesspiegel (@tagesspiegel)

źródło: Super Express

Zobacz również: