Bałtyk

Przykre wiadomości napłynęły z jednego z polskich miast. Nastoletnia dziewczyna uległa groźnemu wypadkowi. 13-latka wpadła pod koła tramwaju.

Wypadek w Gorzowie Wielkopolskim

Niebezpieczny wypadek miał miejsce w środę 22 lutego o godzinie 13:47 w Gorzowie Wielkopolskim. 13-letnia dziewczyna próbowała przejść obok stojącego na przystanku tramwaju.

W momencie gdy nastolatka przechodziła obok pojazdu, ten niespodziewanie ruszył. Doszło do wypadku. Dziecko zostało potrącone przez tramwaj.

Warto podkreślić, iż na wypadek szybko zareagował motorniczy. Mężczyzna od razu zatrzymał pojazd. Co ciekawe, potrącona nastolatka starała się wydostać się spod kół tramwaju o własnych siłach.

Dziewczynce pomóc próbowali znajdujący się nieopodal miejsca wypadku przechodnie. Świadkowie od razu wezwali służby szybkiego reagowania: karetkę pogotowia ratunkowego oraz policję.

Ostatecznie nastolatkę udało się wydobyć spod kół tramwaju. Przybyli do wypadku ratownicy przebadali dziecko. Według medyków dziewczynka nie wymagała hospitalizacji. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało. 13-latka nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Z miejsca zdarzenia odebrała ją mama.

„Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do potrącenia doszło z winy 13-latki, która – nie zachowując należytej ostrożności – weszła przed ruszający tramwaj. Miała ogromne szczęście, że to zdarzenie zakończyło się dla niej tylko na kilku otarciach” – przekazał komisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Należy wspomnieć, iż wypadek został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Wideo pojawiło się na popularnym serwisie internetowym YouTube.

źródło: Goniec

Zobacz również: