Elżbieta Jaworowicz
foto: YouTube

Wielbiciele Elżbiety Jaworowicz nie kryją niepokoju. Okazuje się, że dziennikarka ma spory kłopot. Jeśli doniesienia okażą się prawdą, czeka nas prawdziwa telewizyjna rewolucja.

Elżbieta Jaworowicz zniknie z TVP?

Niewątpliwie Elżbieta Jaworowicz to ikona TVP. Dziennikarka i jej autorski program „Sprawa dla reportera” są emitowane na antenie Telewizji Polskiej blisko od czterech dekad.

Tymczasem pojawiły się niepokojące doniesienia. Czyżby Elżbieta Jaworowicz, a przede wszystkim jej program, miały zniknąć z telewizyjnej anteny? Widzowie mają nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie.

Co ciekawe, problemy 76-latki związane są z zarzutami o brak obiektywizmu i manipulację. Osoby, które poczuły się poszkodowane przez „Sprawę dla reportera” założyły Stowarzyszenie Stop Nierzetelni. Mało tego dziennikarka wielokrotnie musiała stawać przed sądem w roli oskarżonej w procesach cywilnych.

Warto odnotować, że Elżbieta Jaworowicz kilka spraw przegrała, aczkolwiek większość procesów zakończyło się po jej myśli. W przypadku tych pierwszych, dziennikarka musiała przepraszać swoje „ofiary”.

W związku z pozwami sądowymi wobec Elżbiety Jaworowicz, TVP miała ponosić straty wizerunkowe. Te z kolei odbiły się na oglądalności „Sprawy dla reportera”. Według badań program traci z roku na rok widzów.

Wydaje się, że autorskiej audycji 76-latki nie przysłużyli się także goście pokroju Krzysztofa Rutkowskiego i Krzysztofa Kononowicza. W trakcie programu nie brakowało również żenujących wystąpień artystycznych, które w obliczu tragedii bohaterów „Sprawy dla reportera”, wyglądały groteskowo.

„Kultowa niegdyś „Sprawa dla reportera” jest dziś czymś więcej niż niegroźnym reliktem. W ostatnich latach zmieniła się w program, na którego przykładzie można by omawiać zagadnienie braku etyki dziennikarskiej. (…) Elżbieta Jaworowicz z żelaznej damy czwartej władzy zamieniła się w ciotkę śledzącą rodzinno-sąsiedzkie konflikty” – przeczytamy na jednym z portali.

Sytuację Elżbiety Jaworowicz pogarsza fakt, iż dziennikarka nie należy do grona ulubieńców obecnego prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza. W związku z tym pojawiły się doniesienia, iż słabnąca oglądalność oraz problemy wizerunkowe mogą spowodować, że „Sprawa dla reportera” zniknie niebawem z anteny.

Jak sądzicie, może dojść do takiej sytuacji? Przyszłość Elżbiety Jaworowicz i „Sprawy dla reportera” jest już przesądzona?

źródło: Goniec

Zobacz również: