Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał przykrą informację

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z polskich szpitali. Nie żyje 40-letni ratownik medyczny. Warto podkreślić, iż Łukasz M. zmarł nagle w czasie dyżuru. Oto kulisy dramatu.

Ratownik medyczny chciał tylko odpocząć

Tragedia rozegrała się w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek, 23 lutego, w godzinach nocnych. 40-letni ratownik medyczny miał się tylko położyć się, by odpocząć. Niestety jakiś czas później koledzy znaleźli go martwego.

Lokalni dziennikarze donieśli, że Łukasz M. rozpoczął dyżur w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim w środę, 22 lutego, o godz. 20:00. W nocy (22/23 lutego) ratownik medyczny położył się, aby odpocząć. Niestety już się nie obudził.

Teraz tajemniczą śmierć ratownika medycznego bada policja pod nadzorem prokuratora. To właśnie prokuratura z Gorzowa Wielkopolskiego zleciła zabezpieczenie ciała 40-latka i przeprowadzenie sekcji zwłok.

Pracownicy szpitala są wstrząśnięci niespodziewaną śmiercią ratownika medycznego pracującego w ich lecznicy. „Pogrążeni w smutku i głęboko wstrząśnięci żegnamy Łukasza, ratownika medycznego SOR-u, mądrego, dobrego człowieka, oddanego kolegę i świetnego medyka, który odszedł, pełniąc służbę… Łączymy się w bólu z Rodziną Łukasza. Przyjmijcie nasze najgłębsze wyrazy współczucia” – napisano w komunikacie, który ukazał się na stronie internetowej szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Warto odnotować, że Łukasz M. był również ratownikiem medycznym w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą oraz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsza z placówek również opublikowała smutny post z kondolencjami dla najbliższych zmarłego.

„Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą z głębokim żalem przyjął wiadomość o nagłej śmierci naszego wieloletniego Ratownika Medycznego. Łukasz był oddanym, doświadczonym ratownikiem, niezwykle wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, zawsze wyróżniał się wysokimi umiejętnościami zawodowymi. Jego odejście to wielka strata dla Ratownictwa Medycznego. Pogrążony w smutku zarząd wraz z pracownikami składają najszczersze kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom” – przeczytamy na profilu facebookowym Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą.

źródło: Super Express

Zobacz również: