wiosna pogoda

Niebawem ma nadejść wiosna. Właśnie pojawiła się bardzo optymistyczna i jednocześnie długo wyczekiwana prognoza pogody. Poznajcie jej szczegóły. 

Wiosna ma przyjść w pierwszej połowie marca

Popularny serwis pogodowy TwojaPogoda.pl opublikował zaskakującą, ale optymistyczną prognozę pogodę. Wynika z niej, że niebawem czeka nas nadejście wiosny.

Co prawda, to tylko prognoza długoterminowa na marzec, ale jednak napawająca nadzieją. W końcu wszyscy tęsknimy już za słońcem i wysokimi temperaturami. Wychodzi na to, że już niedługo wiosna zawita do naszego kraju.

Jak dowiadujemy się z portalu TwojaPogoda.pl wiosna ma przyjść do Polski na początku tego miesiąca. Dodajmy, że będzie to od razu mocne uderzenie ciepła. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że będzie to krótkotrwałe ocieplenie.

Długoterminowa prognoza mówi o tym, że do wyraźnego podniesienia się temperatury dojdzie już pod koniec lutego. Jednak kulminacja tego zjawiska ma przypaść na 7-9 marca.

Według najnowszych prognoz pogody, pierwszy akord wiosny potrwa w Polsce tylko kilka dni. Jednakże już sama myśl o przeszło 20 stopniach w cieniu musi ucieszyć chyba każdego z nas.

Czy nagłe uderzenie wiosny wystąpi na terenie całego kraju? Otóż nie. Nie wszyscy mieszkańcy Polski mogą liczyć na wysokie temperatury.

TwojaPogoda.pl podała, że w okolicach 7-9 marca termometry wskażą do maksymalnie 23 kresek w cieniu tylko na południu i zachodzie kraju. Trzeba jednak zaznaczyć, że wysokiej temperaturze lokalnie mogą się towarzyszyć opady deszczu, a nawet pierwsze tej wiosny burze.

Równie ciepło będzie w innych częściach Polski. Nagły atak wiosny w postaci kilkunastu i więcej stopni ciepła ma się również pojawić w województwach: lubelskim, świętokrzyskim,
łódzkim i mazowieckim.

Na koniec trzeba zaznaczyć, iż w północnych obszarach kraju wystąpią niższe temperatury, poniżej 10 kresek. Zatem nie wszyscy będę mogli po równi cieszyć się z nagłego nadejścia wiosny.

źródło: Super Express

Zobacz również: