Tadeusz Rydzyk
foto: YouTube

Część ze słuchaczy Radia Maryja przecierało oczy ze zdziwienia po jednej z ostatnich audycji, w której omawiano temat „jak być dobrą żoną w sypialni”. Goścmi audycji radiowej byli ks. Marcin Różański oraz Danuta i Piotr Sobol. Rozmowę prowadził Lech Polakiewicz.

Radio Maryja udziela łóżkowych porad

Audycji szerzej przyjrzeli się dziennikarze portalu gazeta.pl. „Na antenie Radia Maryja po raz kolejny przypomniano o tym, jak w sypialni powinna zachowywać się dobra żona.” – czytamy w rzeczonym źródle. ” Zdaniem uczestników dyskusji trójkąt w sypialni to nie grzech, jednak tylko i wyłącznie pod warunkiem, gdy z małżonkami tworzy go Bóg.” – dodają dziennikarze.

Co ciekawe, to już nie pierwsza audycja na ten temat w Radiu Maryja, bowiem wcześniejsza miała miejsce w 2018 roku. Uczestnicy rozmowy poruszyli erotyczny trójkąt w sypialni, których ich zdaniem powinni tworzyć mąż, żona oraz Bóg. „Kiedy zamykamy drzwi sypialni Duch Święty z niej nie wychodzi” – usłyszeliśmy.

Dziennikarze portalu gazeta.pl zasugerowali, że uczestnicy audycji wysnuli tezę, iż „żona nie może uważać męża za gwałciciela”. „Ma on prawo domagania się od żony współżycia seksualnego (…) Jeżeli w czasie współżycia seksualnego jedno z małżonków nie chce współżyć seksualnie, ale widać, że jest jakaś potrzeba z drugiej strony, to także jakaś forma ofiarowania siebie, dawania z siebie życia” – chodzi o ten fragment rozmowy na antenie Radia Maryja.

W trakcie rozmowy uczestnicy audycji nie pochwalili używania antykoncepcji. Przyznali, że żona nie może przystać na żądanie męża „chce z tobą współżyć, ale nie chcę mieć dzieci”. Kobieta ma jednak moralne prawo poddać się biernie mężowi, wiedząc, że używa on środków antykoncepcyjnych. „Nie może jednak aprobować jego postępowania ani zaakceptować zadowolenia” – przyznali rozmówcy, cytowani przez portal gazeta.pl.

źródło: gazeta.pl, Radio Maryja

Zobacz również: