Elżbieta Jaworowicz

Czy to możliwe, że jedna z najdłużej pracujących reporterek pożegna się z TVP? Dziennikarze snują plotki, jakoby Elżbieta Jaworowicz, która od kilkudziesięciu lat prowadzi „Sprawę dla Reportera” miała pożegnać się z anteną. 

Co z Elżbietą Jaworowicz w „Sprawie dla Reportera”?

„Sprawa dla Reportera” jest jednym z najchętniej oglądanych programów Telewizji Polskiej, a od lat towarzyszy jej charakterystyczna postać Elżbiety Jaworowicz. Czy ta historia dobiegnie końca? Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze portali plotkarskich. Sprawie przyjrzał się między innymi Plotek.

„Powraca sprawa wyroku, który cztery lata temu usłyszała Elżbieta Jaworowicz. Czy wpłynie to na jej pracę w „Sprawie dla reportera”?” – zastanawiają się dziennikarze Plotka.

„”Sprawie dla reportera” zarzuca się nierzetelność, rozmijanie się z prawdą, promowanie patologii. Mówi się, że jej pozycja w TVP jest zagrożona, ponieważ program traci widzów, a nowy prezes nie przepada za Jaworowicz.” – czytamy dalej w rzeczonym źródle.

Co ciekawe, nie bez znaczenia może być też wyrok sprzed czterech lat, który otrzymała Elżbieta Jaworowicz. „Elżbieta Jaworowicz wielokrotnie bywała pozywana. Najgłośniejsza jest jednak sprawa z Leszkiem Bublem. Do awantury między tych dwojgiem doszło w 2017 roku w budynku Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów. Polityk pozwał dziennikarkę za „przeinaczanie i fałszowanie faktów”. Ich spotkanie zakończyło się przepychanką na korytarzu, podczas której Bubel został przez gwiazdę TVP kopnięty, co wystarczyło mu, by wytoczyć jej proces karny.” – wspomina Plotek.

Na sam koniec Plotek przypomina, że poprzedni prezes TVP, Jacek Kurski miał być wielkim fanem Elżbiety Jaworowicz, dzięki czemu pozycja doświadczonej reporterki była bezpieczna. Obecny Prezes TVP, Maeteusz Matyszkowicz ma za nią nie przepadać. Czy to prawda? Zapewne kwestia przyszłości Elżbiety Jaworowicz wyjaśni się w najbliższych tygodniach.

źródło: Plotek

Zobacz również: