Rydzyk Kaczyński

Prawo i Sprawiedliwość nie oszczędza na Ojcu Rydzyku. Właśnie do mediów dotarła informacja, że PiS przekazał na rzecz spółek Tadeusza Rydzyka kolejne miliony złotych. 

Prawo i Sprawiedliwość płaci horrendalne kwoty?

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość na początku roku przedłużyło umowę z Fundacją Lux Veritatis, za którą stoi Ojciec Rydzyk. Taki zapis znalazł swoje potwierdzenie w rejestrze, opublikowanym na oficjalnej stronie PiS-u. Jasno z niego wynika, ile pieniędzy partia przekazuje Ojcu Rydzykowi.

Umowa dotyczy transmisji na żywo Mszy Świętych. Kwota powala z nóg, bowiem jest to blisko 37 000 złotych każdego miesiąca. „Tą specyficzną, jak na partię polityczną umowę, zauważył ekonomista i analityk gospodarczy Rafał Mundry. Z tabeli przedstawionej na stronie internetowej PiS wynika, że 4 stycznia podpisano aneks do dokumentu obowiązującego już od marca 2015 roku.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

Aneks przedłuża obowiązującą już od 2015 roku umowę aż do końca grudnia 2023 roku. Jak łatwo policzyć, tylko w tym roku PiS wypłaci Ojcu Rydzykowi około pół miliona złotych. Jeżeli pod uwagę weźmiemy całość obowiązywania umowy, a więc lata 2015-2023, to konto fundacji Ojca Rydzyka wzbogaci się o około 3,5 miliona złotych.

 

Okazuje się, że to nie jedyne pieniądze które płyną do fundacji Ojca Rydzyka. „Pod koniec stycznia Hanna Gill-Piątek (wówczas z Polski 2050) skierowała do ministerstw interpelacje, w których pytała, czy w 2021 i 2022 roku były zawierane umowy cywilnoprawne m.in. z Fundacją Lux Veritatis.” – donosi Wirtualna Polska. Odpowiedź była zaskakująca.

„Okazuje się, że łącznie z sześciu ministerstw przekazano 2,2 miliona złotych.” – czytamy w rzeczonym źródle. To jeszcze nie wszystko.

„Z kolei poseł Adam Szłapka ujawnił w połowie ubiegłego roku, że w 2021 roku co najmniej 3,2 mln zł trafiło do fundacji Lux Veritatis na mocy umów zawartych z różnymi resortami.” – dodaje Wirtualna Polska.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: