Wołodymyr Zełenski

Do internetu trafiło około minutowe nagranie, ukazujące, jak mieszka Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Nagranie publikujemy na końcu naszego tekstu. Trzeba przyznać, że widok warunków, w których mieszka ukraiński przywódca jest dość zaskakujący. Większość nie tego się spodziewała.

Wiadomo, jak mieszka Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski zaprosił do swojego mieszkania jednego z ukraińskich dziennikarzy. Zełenski pokazał mieszkanie, w którym żyje od ponad roku, a więc od daty rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Nagranie możemy zobaczyć na Twitterze na koncie Antona Heraszczenki, który jest doradcą ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wideo publikujemy także na końcu naszego tekstu.

Trzeba przyznać, że wideo zaskakuje. Wielu internautów do teraz nie może uwierzyć, w jakich warunkach żyje Wołodymyr Zełenski. Przypomnijmy, że wielu przywódców po wybuchu wojny, zaproponowało Zełenskiemu ewakuację z Kijowa. Ten jednak, wierny swojej ojczyźnie, zdecydował się pozostać na „posterunku”.

I zapewne większość internautów spodziewała się, że Wołodymyr Zełenski żyje w luksusach. Tymczasem prezydent Ukrainy ma bardzo skromne mieszkanie. Nieduże lokum składa się z pojedynczego łóżka, stolika, telewizora, a także biurka z fotelem. Okna przykrywają masywne zasłony. W pokoju znajduje się również umywalka.

„To jest mój dom. Mieszkam tu już od roku. Jesteśmy przyzwyczajeni, że zawsze wyłączamy tu światła, bo oszczędzamy prąd. To już jest jak nawyk” – mówi w pewnym momencie na nagraniu Wołodymyr Zełenski.

Po chwili Wołodymyr Zełenski zaprowadził dziennikarza także do swojej garderoby. W środku widzimy głownie militarną odzież, która stała się standardowym ubiorem prezydenta Ukrainy po wybuchu wojny. Wcześniej Zełenski gustował w eleganckich garniturach, które poszły w odstawkę. Są schowane w pokrowcach. „Teraz ich nie noszę. Ale to symbol tego, że niedługo wojna się skończy, zwyciężymy. I wtedy będę ich używał” – komentuje prezydent Ukrainy.

Jak widać na poniższym nagraniu, Wołodymyr Zełenski żyje w skromnych warunkach. Jeden z internautów porównał jego mieszkanie do dwugwiazdkowego hotelu.

źródło: Goniec, Twitter

Zobacz również: