śmierć dziecka policja

Groźne zdarzenie miało dziś miejsce w jednym z polskich szpitali. Niespodziewanie w placówce doszło do ataku nożownika. Dwie osoby zostały ranne. Przedstawiamy kulisy incydentu.

Ataku dokonał jeden z pacjentów szpitala

Jak już wspomnieliśmy, do ataku doszło dziś tj. w poniedziałek, 27 lutego, około godz. 4:00. Scenny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się Wojewódzkim Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie przy ul. Zalesie.

Sprawcą ataku okazał się agresywny pacjent placówki. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o 38-letniego mieszkańca Płocka. To właśnie ten mężczyzna zaatakował przy użyciu noża dwóch pielęgniarzy w wieku 51 i 52 lat.

W tej chwili policja pod nadzorem prokuratora Rejonowego w Gostyninie bada wszystkie okoliczności groźnego ataku w lecznicy w Gostyninie.

„Na miejscu ustalono, że 38-letni mieszkaniec Płocka zaatakował nożem dwóch pielęgniarzy. W wyniku tego ataku pielęgniarze ponieśli obrażenia ciała. Została im udzielona pomoc medyczna” – poinformował w rozmowie z mediami mł. asp. Paweł Klimek z policji w Gostyninie.

Funkcjonariusz zaznaczył, że sprawca ataku ranił jednego z pielęgniarzy w okolice tułowia. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Natomiast nożownik został obezwładniony i umieszczony w oddziałowej izolatce jeszcze przed przybyciem stróżów prawa.

Warto podkreślić, iż to właśnie w trakcie obezwładniania sprawcy ataku, napastnik ranił drugiego z pielęgniarzy. Tym razem pracownik szpitala otrzymał cios nożem w okolice barku.

Co ważne, obrażenia drugiej z ofiar nie zagrażały jej życiu. Dziennikarze podkreślili, że po udzieleniu pomocy przez lekarzy, mężczyzna wrócił do domu.

źródło: Super Express

Zobacz również: