nie żyje dziecko

Niepokojące wieści napłynęły z Turcji. Kolejny raz kraj ten nawiedziło trzęsienie ziemi. W tym momencie służby prowadzą akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Wiadomo, że są ofiary śmiertelne.

Trzęsienie ziemi miało siłę 5,6 stopni w skali Richtera

Media doniosły, iż w okolicach miasta Malatya w Turcji doszło do trzęsienia ziemi o sile 5,6 stopni w skali Richtera. W wyniku kataklizmu zawaliło się wiele budynków. Aktualnie trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Wiadomo już o co najmniej jednej ofierze śmiertelnej oraz 69 osobach rannych.

Warto odnotować, że według pierwszych doniesień w wyniku trzęsienia ziemi w Malatyi uszkodzeniu uległy 22 budynki, a 20 osób trafiło do szpitali. Jednak po kilkunastu minutach od kataklizmu tureccy dziennikarze przekazali, iż bilans strat i ofiar jest większy.

Należy zwrócić uwagę, iż ognisko trzęsienia ziemi znajdowało się 11 km na południe od miasta Malatya na wschodzie Turcji. Jego hipocentrum znajdowało się na głębokości 5 km. Dziennikarze zwrócili uwagę, że wstrząsy odczuwalne były w wielu regionach kraju.

Dodajmy, iż wspomniane powyżej miasto ucierpiało kolejny już raz. Wcześniej bowiem mieszkańcy Malatyi odczuli na własnej skórze skutki potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję 6 lutego.

W sieci zostały opublikowane liczne filmiki z miejsc, w których nastąpiło trzęsienie ziemi. Poniżej jedno z takich nagrań.

Na kolejnym wideo możemy zobaczyć moment zawalenia się budynku mieszkalnego.

Następne z nagrań zostało zarejestrowane przez kamerę, która została zamontowana we wnętrzu jednego z mieszkań.

Turcja zmaga się z kataklizmem

Jak na razie Turcy nie mają chwili wytchnienia. Przypomnijmy, że jeszcze nie uporano się ze skutkami silnego trzęsienia ziemi na południu Turcji z 6 lutego, a już kraj nawiedził nowy kataklizm.

Wstrząsy z początku lutego doprowadziły do śmierci ponad 44 tys. osób w samej Turcji. Natomiast w Syrii życie straciło ponadto 5,5 tys. ludzi. Dodajmy, że wówczas trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,8.

Niewątpliwie o sile trzęsienia ziemi z lutego świadczy fakt, iż obszar dotknięty kataklizmem objął ponad 330 km. W wyniku wstrząsów ucierpieli ludzie żyjący w paśmie od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir.

źródło: Onet

Zobacz również: