aktorka
foto: YouTube

Bardzo przykre wieści pojawiły się w mediach. Jedna z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek lat 70′ przeżywa obecnie koszmar. Mowa o 81-letniej dziś Ewie Ciepieli. Artystka nie dość, że jest samotna i chora, to jeszcze zmaga się z kłopotami finasowymi.

Aktorka zasłynęła rolą księżniczki Eweliny w serialu „Janosik”

Wydaje się, że Ewa Ciepiela znana jest szerszej publiczności głównie z roli księżniczki Eweliny w serialu „Janosik”. To jednak nie jedyne osiągnięcie artystki. Aktorka przez trzy dekady była gwiazdą renomowanego Starego Teatru w Krakowie. Zresztą miejsce to nazywała swoim drugim domem.

W latach 70′ gwiazda „Janosika” uchodziła wręcz za jedną z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek. Aktorka pięła się po szczeblach kariery. Doceniali ją i widzowie i krytycy. Utalentowana, piękna artystka miała rzeszę fanów.

Niestety z powodów zdrowotnych Ewa Ciepiela musiała wycofać się z show-biznesu. Z pewnością było to bardzo trudne, gdyż aktorstwo było jej wielką pasją i miłością.

Dziennikarze jednej z kolorowych gazet przekazali, iż w tej chwili życie 81-latki to istny koszmar. Gwiazda „Janosika” nie porusza się już o własnych siłach, prawie nie widzi i ledwo wiąże koniec z końcem. Doszło nawet do tego, że kobieta nie ma pieniędzy na lekarstwa.

Kilkanaście lat temu aktorka wyjaśniła, że jest chora i po prostu brakuje jej siły. Z pewnością nie bez znaczenia był poważny uraz kręgosłupa, złamane biodro oraz noga. Ewa Ciepiela przeszła skomplikowaną operację wszczepienia endoprotezy. To właśnie wtedy praktycznie przestała się poruszać o własnych siłach.

Co ciekawe niewiele osób zdawało sobie sprawę z koszmarnej sytuacji gwiazdy „Janosika”. Na szczęście do aktorki pomocną dłoń wyciągnęła koleżanka z branży. Mowa o Annie Dymnej.

Fundacja artystki „Mimo Wszystko” wzięła 81-latkę pod swoją opiekę. Anna Dymna postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na leczenie i rehabilitację aktorki.

W tym miejscu warto dodać, że Ewa Ciepiela ma nie tylko problemy z chodzeniem. Aktorka zmaga się również z zaćmą i cukrzycą. Do tego boryka się z samotnością. „Nikt z mojej rodziny już nie żyje. Mogę liczyć tylko na przyjaciół. Gdyby nie pomoc przyjaciół, skazana byłaby na wegetację” – przyznała w jednym z wywiadów.

źródło: Super Express

Zobacz również: