gwałt w Warszawie

Przerażające informacje napłynęły z jednego z polskich miast. Nie żyje nastolatek. Zaledwie 16-letni chłopak jest ofiarą brutalnego pobicia, do którego doszło w miniony wtorek (28.02) w Zamościu. Kulisy zdarzenia porażają.

Pobicie było wyjątkowo brutalne

Tragedia rozegrała się we wtorek 28 lutego po południu. W rejonie osiedla Planty w Zamościu w województwie lubelskim odkryto zwłoki zaledwie 16-letniego chłopaka. Jak się okazało ofiara zmarła w wyniku brutalnego pobicia.

„Około godz. 16 we wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie o pobitym mężczyźnie w rejonie osiedla Planty przy ul. Józefa Piłsudskiego w Zamościu” – przekazała w rozmowie z dziennikarzami st. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

„Na miejscu została udzielona mu pomoc medyczna przez załogę karetki pogotowia. Niestety pomimo reanimacji życia 16-letniego chłopaka z gminy Zamość nie udało się uratować” – wyjaśniła funkcjonariuszka policji.

Oczywiście policja przystąpiła do działań, które miały na celu ustalenie okoliczności zabójstwa chłopaka. W toku czynności okazało się, że 16-latek zmarł na skutek wyjątkowo brutalnego pobicia.

Tym, co może dodatkowo szokować jest wiek osób, które są podejrzewane o dokonanie śmiertelnego pobicia. „Cztery osoby zostały zatrzymane w sprawie śmiertelnego pobicia 16-latka w Zamościu. To jeden 17-latek i troje 16-latków. Pochodzą z Zamościa, Starego Zamościa i Nielisza” – doniosły media.

„Zatrzymany 17-latek przebywa obecnie w policyjnym areszcie, a 16-latkowie trafili do policyjnej izby dziecka” – dodał jeden z dziennikarzy.

Warto wspomnieć, iż funkcjonariuszom policji udało się ustalić personalia sprawców pobicia po rozmowie z okolicznymi mieszkańcami i dokładnym przeglądzie nagrań z kamer monitoringu miejskiego.

W dniu dzisiejszym policjanci zajmą się ustalanie dokładnych okoliczności dotyczących śmiertelnego pobicia chłopaka. Pracę mundurowych nadzoruje prokurator.

Wiadomo, że policjanci dokonali już oględzin miejsca, w którym doszło do pobicia nastolatka. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli ślady oraz przeanalizowali nagrania monitoringu miejskiego.

Jednak już teraz pojawiły się głosy, iż pobicie było bardzo brutalne. 16-latka zaatakowali jego rówieśnicy. Oprawcy mieli ofiarę bić rękoma i kopać po całym ciele.

źródło: Onet

Zobacz również: