Bałtyk

Groźny wypadek miał miejsce na jednej z dróg powiatowych w naszym kraju. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z autobusem jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. Wśród poszkodowanych są przedszkolaki.

Wypadek drogowy z udziałem przedszkolaków

Tragiczne zdarzenie miało miejsce dziś tj. 1 marca tuż przed godziną 14:00 w miejscowości Zalesie w powiecie zamojskim w województwie lubelskim. Na jednej z dróg powiatowych doszło do wypadku z udziałem autobusu przewożącego przedszkolaków.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym zjechał ze swojego pasa wprost pod autobus, którym podróżowały dzieci. W wyniku wypadku śmierć poniósł 29-letni kierowca auta. Mężczyzna zginął na miejscu. Z kolei 5 osób, w tym 4 dzieci, zostało przetransportowanych do szpitala.

Do tragicznego wypadku odniosła się lubelska policja. „29-latek kierujący samochodem marki Rover zjechał na przeciwny pas jezdni i wjechał pod jadący z naprzeciwka autobus przewożący przedszkolaki” – przekazał przedstawiciel mundurowych z województwa lubelskiego.

Okoliczności wypadku są dość wstrząsające. Media doniosły, iż 29-letni kierowca samochodu osobowego został zakleszczony w pojeździe. Z tego powodu niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć mężczyznę z auta.

Jak już wspomnieliśmy, w wyniku wypadku 4 dzieci i jedna osoba dorosła trafili do szpitala. Natomiast 42-letni kierowca autobusu nie odniósł żadnych obrażeń. Dodajmy, że kierujący autokarem został zbadany przez policję alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. Jego pojazdem w momencie zdarzenia podróżowało 7 przedszkolaków wraz z opiekunką.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem w miejscowości Zalesie powstały spore utrudnienia. Droga w miejscu tragedii była zablokowana. W tej chwili funkcjonariusze policji ustalają szczegółowe okoliczności tego przykrego zdarzenia.

Przy okazji mundurowi wystosowali apel do użytkowników dróg. „Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków” – zaznaczyli policjanci.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: