Turcja

Niesamowite zdarzenie miało miejsce w Turcji. Media już okrzyknęły je prawdziwym cudem. Po 23 dniach od potwornego trzęsienia ziemi ratownicy wyciągnęli spod gruzów żywego psa. Wszystko nagrały kamery. Film robi furorę w sieci.

Turcja ciągle zmaga się ze skutkami potwornego trzęsienia ziemi

W Turcji ciągle trwają działania związane z usuwaniem skutków ogromnego trzęsienia ziemi. Przypomnijmy, iż doszło do niego na początku lutego. Aktualnie służby zajmują się nie tylko uprzątaniem gruzów, ale także budowaniem domów, w których mogłyby schronić się osoby, które na skutek kataklizmu straciły dach and głową.

Właśnie w trakcie jednej z takich akcji wydarzył się cud. Ratownicy wydobyli spod zawalonego w wyniku trzęsienia ziemi budynku żywego psa. Zwierzak spędził pod gruzami 23 dni.

Warto zaznaczyć, że do tego zadziwiającego zdarzenia doszło w pobliżu miasta Antiochia w prowincji Hatay na południu Turcji. Dodajmy, że wzruszającego odkrycia dokonano zupełnie przypadkowo.

Otóż we wtorek 28 lutego ekipa szukająca miejsca do zbudowania tymczasowego schronienia dla osób, które przeżyły trzęsienie ziemi, usłyszała ciche skomlenie dochodzące spod gruzów.

Na szczęście ratownicy szybko ustalili skąd dokładnie dochodzi dźwięk. Rozpoczęła się akcja ratunkowa. Psa udało się wyciągnąć spod gruzów półtorej godziny później.

Poniżej prezentujemy nagranie, które pokazuje akcję wydobycia pieska z gruzowiska. Filmik pojawił się Twitterze i od razu zyskał sporą popularność. Ludzie nie mają wątpliwości, że w Turcji doszło do cudu.

Przy okazji wspomnijmy kilka słów o uratowanym w prowincji Hatay na południu Turcji czworonogu. Okazuje się, że to pies rasy husky o imieniu Alex. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że jego stan jest określany jako dobry. To zadziwiające zważywszy, że zwierzę spędziło pod gruzami aż 23 dni.

Alex, choć nieco wycieńczony i zszokowany, czuje się dobrze. Aktualnie jest już u swojego właściciela, który był na miejscu. Oczywiście zwierzakiem zajęli się weterynarze. Po badaniu specjaliści stwierdzili, że husky znacznie schudł, ale jego stan jest dobry.

źródło: Polsat News

Zobacz również: