Rossmann
foto: YouTube

Popularna sieć drogeryjna właśnie poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży popularnego produktu spożywczego. Rossmann, bo o nim mowa, podjął tak poważną decyzję w związku z wykryciem w jego składzie toksycznego związku.

Rossmann ostrzega przed spożywaniem jednej z partii chipsów warzywnych

Sieć drogerii Rossmann zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży popularnego produktu spożywczego. Chodzi o jedną z partii chipsów warzywnych.

Jak poinformował Rossmann, w produkcie tym stwierdzono „podwyższony poziom akryloamidu”. Warto wspomnieć, iż akryloamid jest to toksycznym związkiem, mogącym wywołać choroby nowotworowe.

Dodajmy, iż ten organiczny związek chemiczny powstaje podczas obróbki cieplnej pokarmów. Badania, które przeprowadzono na zwierzętach, pokazały, iż akryloamid może być rakotwórczy.

Warto podkreślić, iż informację na temat zanieczyszczonych czipsów warzywnych odnajdziemy na stronie internetowej Rossmanna. We wspomnianym komunikacie popularna sieć podała m.in. dokładną nazwę szkodliwego produktu oraz jego termin przydatności do spożycia.

„Państwa zaufanie do jakości produktów dostępnych w naszej ofercie jest dla nas najważniejsze. Dlatego produkt: enerBiO chipsy warzywne 75g EAN 4305615652399 oznakowany terminem trwałości: 15.04.2023 został wycofany z obrotu” – przekazał Rossmann.

To już kolejny produkt wycofany przez znaną drogerię

Przy okazji najnowszego ostrzeżenia wystosowanego przez Rossmanna, warto wspomnieć, iż to kolejna tego rodzaju decyzja w stosunkowo niedługim czasie.

Wcześniej popularna sieć drogeryjna postanowiła wycofać ze sprzedaży inny artykuł. Mowa o pastylkach ziołowych do ssania HERBS Tymianek i Podbiał (EAN: 5906874630211, numery partii: 31722 oraz 31822, data minimalnej trwałości: 09.2024).

Co ciekawe, ostrzeżenie w sprawie pastylek nadal obowiązuje. Rossmann umożliwił klientom, którzy już nabyli szkodliwy produkt, jego zwrot w dowolnej placówce sieci, a także zwrot kosztów zakupu.

źródło: Goniec

Zobacz również: