Bruce Willis
foto: YouTube

Bardzo przykre wieści napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Znany na całym świecie aktor – Bruce Willis jest w coraz gorszym stanie. Smutne informacje przekazali najbliżsi 67-letniego gwiazdora Hollywood.

Bruce Willis nie rozpoznaje najbliższych osób

Na początku przypomnijmy, iż gwiazdor kina akcji zakończył karierę w ubiegłym roku. Powodem wycofania się Bruce’a Willisa z życia publicznego były jego poważne kłopoty ze zdrowiem. Dodajmy, że aktor zmaga się z otępieniem czołowo-skroniowym.

Najpierw lekarze zdiagnozowali u Bruce Willisa afazję, czyli utratę zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu. Jednak w miarę upływu czasu okazało się, że 67-latek cierpi na dużo poważniejszą chorobę.

Obecna żona aktora Emma Heming, jego była małżonka Demi Moore, a także jego córki przekazały przykre wieści. Otóż Bruce Willis cierpi na otępienie czołowo-skroniowe, znane również jako demencja czołowo-skroniowa (lub w skrócie FTD).

Jak już wspomnieliśmy to poważne schorzenie. Choroba wywołuje problemy z pamięcią i mową. W miarę rozwoju choroby pojawiają się także kłopoty z odruchami i poruszaniem się. Ostatecznie może dojść nawet do zmiany osobowości.

Najnowsze wieści zza oceanu nie pozostawiają wątpliwości, iż choroba u Bruce Wilisa rozwija się coraz bardziej. Rodzina gwiazdora przyznała, że stan jego zdrowia pogarsza się systematycznie.

W związku z chorobą Bruce Willis stał się agresywny i nie rozpoznaje nawet własnej matki Marlene. „Nie jest pewna, czy jej własne dziecko ją w ogóle rozpoznaje. Jest jakby spowolniony, bywa agresywny, nie da się już z nim prowadzić normalnej rozmowy. Ale to niestety standardowy stan przy tej chorobie” – przekazała w rozmowie z dziennikarzami kuzynka aktora, Wilfried Gliem.

źródło: Fakt

Zobacz również: