straż pożarna akcja ratunkowa
foto: YouTube

Niedzielne przedpołudnie nie należało do spokojnych. Kilkanaście zastępów straży pożarnej zmagało się z potężnym pożarem, jaki wybuchł w jednej z miejscowości. Ogień pojawił się w budynku mieszkalnym.

Pożar domu mieszkalnego w Tyczynie

Ogromny pożar wybuchł w niedzielę 5 marca. Strażacy z OSP w Hermanowej przyjęli zgłoszenie około godziny 11:00. Zgodnie z informacją, ogień pojawił się w jednym z domów w miejscowości Tyczyn w województwie podkarpackim.

Na miejsce pożaru rozdysponowano kilkanaście zastępów straży pożarnej. Służby od razu przystąpiły do akcji gaśniczej.

„Po dotarciu na miejsce ogniem objęty był cały piętrowy budynek mieszkalny. Strażacy rozpoczęli natychmiast akcję gaśniczą. Po chwili wsparli ich miejscowi strażacy z OSP Tyczyn, którzy dojechali na miejsce” – przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych lokalna straż pożarna.

Strażacy podkreślili, iż najbardziej istotnym elementem akcji gaśniczej było ustalenie, czy w płonącym budynku przebywają jakiekolwiek osoby. Na szczęście okazało się, iż nikt nie ucierpiał na skutek pożaru.

„Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, dlatego zadysponowano dodatkowo samochód lekki z naszej jednostki, na którym zamontowana jest sprężarka do napełniania butli” – podali druhowie z OSP w Hermanowej.

Po zakończeniu akcji gaśniczej służby rozpoczęły prace rozbiórkowe na dachu budynku. Właśnie w tym miejscu znajdowały się nadpalone elementy konstrukcyjne, które stanowiły zagrożenie dla ludzi.

Aktualnie funkcjonariusze policji badają okoliczności oraz przyczyny wybuchu pożaru w budynku. Działania mundurowych nadzoruje prokuratura.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowej opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia. Na fotografiach widzimy, z jak poważnym pożarem walczyły służby.

Na koniec warto wspomnieć, iż na skutek pożaru na budynku spłonęła elewacja, ogień strawił również konstrukcję dachu i przedostał się do wnętrza domu.

źródło: Goniec

Zobacz również: