nie żyje dziecko

Media obiegła właśnie informacja o katastrofie polskiego śmigłowca. Przykre wieści skomentowało na Twitterze Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Katastrofa wojskowego śmigłowca w rejonie Białej Podlaskiej

„6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w terenie niezabudowanym, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego, w wyniku którego uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24” – niespodziewanie podało dziś Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Służby prasowe dowództwa zapewniły, że w wyniku katastrofy nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Należy wspomnieć, iż wojsko opublikowało także na swojej stronie internetowej komunikat w sprawie katastrofy. Zaznaczono w nim, że „zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami, okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego”.

Dziennikarze jednej ze stacji telewizyjnych donieśli, iż na miejsce katastrofy wojskowego śmigłowca wezwano strażaków. Dokładnie rzecz biorąc udało się tam kilka zastępów straży pożarnej.

Dodajmy, że powyższą wiadomość potwierdził rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Tomasz Stachyra. Jednocześnie mundurowy zaznaczył, że nie może udzielić szczegółowych informacji. Wszystko dlatego, że do katastrofy doszło na terenie wojskowym.

Warto wspomnieć, iż o dramatycznym zdarzeniu lotniczym poinformował także fanpage Remiza.pl. Według portalu na pokładzie śmigłowca, który uległ katastrofie, znajdowały się trzy osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala.

„Biała Podlaska, na lotnisku doszło do katastrofy wojskowego śmigłowca MI-24. Jedna osoba została poszkodowana, na miejscu działają 4 zastępy” – przeczytamy na Twitterze Remiza.pl.

źródło: Polsat News

Zobacz również: