Michał Żebrowski
foto: YouTube

Niewątpliwie żona Michała Żebrowskiego lubi wzbudzać kontrowersje. Nie inaczej było podczas jednego z wywiadów. Aleksandra wyznała wprost, co sądzi o Kościele Katolickim. Padły przykre słowa. Z pewnością nie wszystkim przypadną one do gustu.

Michała Żebrowski z żoną nie ochrzcili najmłodszych dzieci

Nie od dziś wiadomo, że Aleksandra Żebrowska chętnie porusza niewygodne tematy. Małżonka popularnego aktora znana jest chociażby z bardzo realistycznych, a jednocześnie kontrowersyjnych postów w mediach społecznościowych. Wpisy te ukazują, jak tak naprawdę wygląda macierzyństwo.

Żona Michała Żebrowskiego wypowiedziała się ostatnio na temat Kościoła Katolickiego. Z pewnością gorzka ocena tej instytucji nie spodoba się wielu Polakom. Co dokładnie powiedziała Aleksandra?

Otóż ukochana Michała Żebrowskiego bez skrępowania przyznała, że razem z mężem nie ochrzcili dwójki swoich najmłodszych dzieci. Mało tego 35-latka nie zamierza zmieniać podjętej decyzji.

„Moją rodzinę postrzegam bardziej jako wierzącą, niż religijną. Mimo że chrzest czy pierwsza komunika już dawno dla wielu Polaków stały się wyłącznie tradycją, zgodnie zdecydowaliśmy, że nie ochrzcimy dwójki najmłodszych dzieci” – ujawniła żona Żebrowskiego.

To jednak nie wszystko. Aleksandra Żebrowska zarzuciła Kościołowi, że ten zamiast łączyć ludzi, dzieli ich. „To był czas, gdy Kościół zajmował stanowisko w naprawdę ważnych sprawach – pedofilii, in vitro, aborcji, migrantów. Miał szansę pojednać ludzi, pokazać, na czym polega miłosierdzie, co oznacza dobro i wspólnota według chrześcijańskich wartości. A zrobił coś dokładnie odwrotnego: podzielił, upokorzył i wykluczył. (…)” – przyznała celebrytka.

Na koniec ukochana Michała Żebrowskiego jeszcze raz podkreśliła, że razem z mężem nie zamierzają ochrzić swoich pociech. „Nie chcieliśmy kierować dzieci do instytucji, z której stanowiskiem się radykalnie nie zgadzamy, a wręcz się go wstydzimy” – powiedziała stanowczo 35-latka.

źródło: Pomponik

Zobacz również: