pożar
zdjęcie poglądowe

Groźny pożar wybuchł w wielorodzinnej kamienicy w jednym z polskich miast. Ogień pojawił się w budynku o poranku. Mieszkańcy wyskakiwali przez okna, aby uciec przed płomieniami. Niestety nie wszyscy przeżyli.

Pożar trzykondygnacyjnego budynku w Legnicy

We wtorek, 7 marca o poranku doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Legnicy w województwie dolnośląskim. Ogień pojawił się na poddaszu wielorodzinnej kamienicy przy ul. Głogowskiej.

Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje, a druga jest ciężko ranna. Wszystko dlatego, że mieszkańcy skakali z okna, próbując ratować się przed płomieniami.

Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze o godzinie 4:13. Na miejsce zdarzenia przybyło osiem zastępów strażaków, w tym OSP Rzeszotary oraz OSP Ulesie. Poza tym do akcji gaśniczo-ratowniczej skierowano Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego oraz zastępcę legnickiej straży pożarnej.

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkim udało się przeżyć pożar. Straż pożarna poinformowała, iż jedna osoba zginęła po tym, jak wyskoczyła z okna budynku.

„Dwie osoby zamieszkujące płonący lokal, próbując ratować się przed pożarem, wyskoczyły przez okno. Jedna z nich poniosła śmierć, a druga w ciężkim stanie została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe” – poinformowała PSP w Legnicy.

W budynku znajdowali się także inni mieszkańcy. Na szczęście lokatorzy ci ewakuowali się z kamienicy przed przybyciem straży pożarnej. Nie ma informacji, aby któryś z nich odniósł jakiekolwiek obrażenia.

„Pożar został całkowicie ugaszony, obiekt przewietrzony, a następnie sprawdzony urządzeniami pomiarowymi w celu znalezienia ukrytych zarzewi ognia oraz wyeliminowania zagrożenia związanego z obecnością tlenku węgla”  – podała straż pożarna.

źródło: Radio Zet

Zobacz również: